Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 lutego 2018, 09:22

autor: Riddick

Znamy datę premiery filmu opartego na Papers, Please

Jakiś czas temu mogliśmy zobaczyć zwiastun krótkometrażowego filmu opartego na grze Papers, Please. Premiera tej ciekawej produkcji odbędzie się już pod koniec lutego.

Akcja filmu, zgodnie z fabułą gry, rozgrywa się w państwie Arstotzka - fikcyjnym, totalitarnym kraju stylizowanym na dawny blok wschodni. - Znamy datę premiery filmu opartego na Papers, Please - wiadomość - 2018-02-21
Akcja filmu, zgodnie z fabułą gry, rozgrywa się w państwie Arstotzka - fikcyjnym, totalitarnym kraju stylizowanym na dawny blok wschodni.

Niewiele filmowych adaptacji gier było udanych. Nie zmienia to jednak faktu, że istnieje cała masa produkcji, które zasługują na dobry film. I choć gracze pewnie bardziej wyczekują ekranizacji takich tytułów jak Mass Effect czy GTA, to zdecydowanie uważamy, że gra Papers, Please to również ciekawy materiał na filmową adaptację. W ubiegłym roku informowaliśmy o rozpoczęciu prac nad krótkometrażowym obrazem opartym na tym tytule, a teraz poznaliśmy datę jego premiery. Film Papers, Please obejrzymy już 24 lutego.

Po najnowszym zwiastunie widać, że twórcy - poprzez scenografię rodem z czasów PRL oraz stosowny wygląd i zachowanie bohaterów - spróbują wiernie oddać atmosferę oraz charakter gry. Akcja produkcji rozgrywa się w fikcyjnym, socjalistycznym państwie Arstotzka, a główny bohater, będąc urzędnikiem celnym, musi dokładnie sprawdzać dokumenty każdej osoby próbującej przekroczyć granicę tego totalitarnego państwa. Jego zadanie jest o tyle trudne, że często musi mierzyć się z własnym sumieniem, ze współczuciem patrząc na sprawdzanych przez siebie ludzi. W głównego bohatera wciela się Igor Savochkin (znany z wielu rosyjskich produkcji, między innymi ze Straży Nocnej), a reżyserem jest Nikita Ordynskiy, który ma już na swoim koncie kilka filmów krótkometrażowych (Gorbatov, Under the Sea, Frilans). Odpowiada on również, wraz ze swoją żoną Liliyą, za scenariusz filmu.