Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lipca 2018, 19:38

autor: ElMundo

Codemasters zwalnia twórców OnRush – powodem słaba sprzedaż gry

Codemasters Software – wydawca gry OnRush – przeprowadza masowe zwolnienia deweloperów odpowiedzialnych za ten tytuł, z których większość pochodzi z przejętego niedawno Evolution Studios. Powód jest oczywisty – bardzo słaba sprzedaż produkcji.

Codemasters zwalnia twórców OnRush – powodem słaba sprzedaż gry - ilustracja #1

Po przejęciu Evolution Studios z rąk Sony przez Codemasters Software wydawało się, że ten zasłużony dla gatunku gier wyścigowych deweloper ma przed sobą spokojną przyszłość. „Mistrzowie kodu” to w końcu ekipa znana właśnie z „wyścigówek”, a twórcy serii Motorstorm czy Driveclub idealnie wpasowują się w politykę firmy. Niestety, wygląda na to, że szeroko zakrojone plany zawaliły się już po pierwszym ukończonym projekcie, jakim była gra OnRush.

Codemasters Software podjęło decyzję o praktycznie całkowitym rozwiązaniu zespołu deweloperskiego, zwalniając ogromną większość pracowników, którzy byli odpowiedzialni za ten tytuł. Niektórzy z twórców otrzymali możliwość dalszej pracy, ale zanim ją podjęli, musieli od nowa przejść cały proces rekrutacji i zajęli szereg różnorodnych, acz raczej nisko sytuowanych stanowisk. Z zajęciem pożegnała się cała ekipa zarządzająca pracami studia, w tym Paul "Rushy" Rustchynsky, który uważany był za ojca Drivecluba i OnRush. Osoby, które zasiliły szeregi wydawcy i producenta gier, mają zajmować się w przyszłości „mniej ryzykownymi projektami”.

Mimo dobrych ocen w serwisie Metacritic (78% dla wersji na Xbox One, 76% dla edycji na PlayStation 4) gra okazała się być kompletną klapą, jeśli chodzi o sprzedaż. W pierwszym tygodniu po premierze OnRush (ta odbyła się 5 czerwca na konsolach PlayStation 4 i Xbox One) pojawiło się dopiero na 34 miejscu na liście bestsellerów w Wielkiej Brytanii, a w kolejnych notowaniach w ogóle nie znalazło się w zestawieniu. To wcale nie dziwi patrząc na fakt, że gra w przeciągu pierwszych siedmiu dni obecności na rynku w Wielkiej Brytanii rozeszła się zaledwie w tysiącu wersji pudełkowych. Takie wyniki nie mogły oczywiście przejść bez echa.

Na całe szczęście dotychczasowi nabywcy OnRush mogą liczyć na to, że zgodnie z zapowiedziami, gra już wkrótce wzbogaci się o nową zawartość za pośrednictwem DLC. Warto pamiętać, że na swoją kolej czeka także pecetowa wersja tego tytułu, ale nie wiadomo, czy w obliczu powyższej sytuacji jej debiut w ogóle dojdzie do skutku.