Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 kwietnia 2016, 12:55

Evolution Studios będzie dalej tworzyło gry dzięki Codemasters

Studio Evolution, znane z tytułów takich jak DriveClub czy MotorStorm, miało zostać zamknięte przez Sony, ale firma Codemasters (DiRT, GRID etc.) wyciągnęła pomocną dłoń i przejęła zespół. Deweloper będzie pracował dalej nad nowymi, multiplatformowymi grami wyścigowymi.

Przy czym Evolution Studios mogłoby pomóc Codemasters?
  • Nowej zawartości do DiRT Rally
  • Kolejnej realistycznej grze rajdowej z serii DiRT
  • F1 2016?
  • Kolejnej odsłonie serii GRID?
  • Jakiejś zupełnie nowej marce?

Jeśli ktoś nosił żałobę po studiu Evolution Studios, którego zamknięcie Sony deklarowało pod koniec marca, może przestać się smucić i odetchnąć z ulgą. Twórcy tytułów takich jak DriveClub, MotorStorm czy WRC będą istnieli dalej dzięki brytyjskiej firmie Codemasters. Autorzy tak znanych serii jak DiRT czy GRID przejęli dotychczasową własność japońskiego giganta i pozwolili całemu zespołowi pracować dalej pod własnym szyldem. Jak twierdzą Brytyjczycy, w ten sposób Codemasters stało się największą na świecie firmą specjalizującą się w produkowaniu gier wyścigowych. Evolution Studios będzie dalej działało jako osobny zespół, zajmując się tworzeniem nowych, multiplatformowych marek (już nie tylko na konsole PlayStation) i pomagając pryncypałom przy ich grach. Niestety, prawa do DriveClub, MotorStorm i WRC zostały przy Sony.

Warto jeszcze wspomnieć, że Mick Hocking – jeden z założycieli studia Evolution – przeszedł do Codemasters, by trzymać pieczę nad wszystkimi zespołami należącymi do brytyjskiej firmy jako VP Product Development.

Jak widać, firma Codemasters złapała ostatnio tyle wiatru w żagle, że stać ją nawet na przejęcie tak dużego i doświadczonego zespołu jak Evolution Studios. - Evolution Studios będzie funkcjonowało dalej dzięki Codemasters - wiadomość - 2016-04-11
Jak widać, firma Codemasters złapała ostatnio tyle wiatru w żagle, że stać ją nawet na przejęcie tak dużego i doświadczonego zespołu jak Evolution Studios.

Na koniec przypomnijmy, że Codemasters niedawno wróciło do czołówki twórców gier wyścigowych, wypuszczając niezwykle udany symulator rajdowy DiRT Rally (kilka dni temu wyszedł on na konsolach). Sukces ten popchnął zresztą Brytyjczyków do postanowienia, że od tej pory skupią się na realistycznych grach wyścigowych. Natomiast Evolution Studios wypuściło ostatnio zręcznościową samochodówkę DriveClub i miało ją jeszcze rozwijać w nadchodzących miesiącach, ale straciło do niej dostęp wraz z decyzją o likwidacji studia (Sony przekazało ten tytuł innemu deweloperowi).