Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 kwietnia 2016, 14:53

autor: Góral

Transport Fever - zapowiedziano strategię ekonomiczną od twórców Train Fever

Studio Urban Games zapowiedziało grę Transport Fever. Będzie to strategia ekonomiczna na komputery osobiste, skupiająca się na tworzeniu infrastruktury transportowej obejmującej kolej, lotnictwo i nie tylko.

Studio Urban Games, znane z gry Train Fever z 2014 roku, zapowiedziało swój następny projekt, którym jest strategia ekonomiczna Transport Fever. Zgodnie z nazwą, tym razem gracze nie skupią się tylko na budowaniu infrastruktury kolejowej i drogowej, ale też morskiej oraz lotniczej, czyli krótko pisząc na całym transporcie. Produkcja ukaże się na komputerach osobistych jesienią bieżącego roku i będzie przeznaczona dla miłośników single playera, gdyż ze względu na ograniczone finanse i moce przerobowe, studio musiało wybrać czy zrobić świetny tryb dla jednego gracza, czy średni multiplayer. W opublikowanym komunikacie zdradzono także trochę dodatkowych informacji, więc warto przytoczyć wszystko, co obecnie wiemy na temat Transport Fever.

Podczas zabawy w Transport Fever miasta mają stale ewoluować. - Transport Fever - zapowiedziano strategię ekonomiczną od twórców Train Fever - wiadomość - 2016-04-11
Podczas zabawy w Transport Fever miasta mają stale ewoluować.

Jak już wspomniałem, będzie to strategia ekonomiczna skupiająca się na tworzeniu infrastruktury transportowej. Podczas rozgrywki dostępne będą dwa główne tryby – endless, czyli nieograniczona przez czas zabawa oraz kampania, a właściwie to dwie historyczne kampanie, z akcją osadzoną w Europie i Ameryce Północnej. W drugim przypadku rozgrywkę rozpoczniemy w 1850 roku i przez szereg lat będziemy starali się wynieść naszą firmę na szczyt, budując stacje kolejowe, lotniska, tory kolejowe itd.

Transport Fever w odróżnieniu od Train Fever pozwoli budować nie tylko infrastrukturę kolejową i drogową. - Transport Fever - zapowiedziano strategię ekonomiczną od twórców Train Fever - wiadomość - 2016-04-11
Transport Fever w odróżnieniu od Train Fever pozwoli budować nie tylko infrastrukturę kolejową i drogową.
Transport Fever w skrócie:
  • Strategia ekonomiczna od twórców Train Fever z 2014 roku
  • Ukaże się na komputerach osobistych jesienią bieżącego roku
  • Rozgrywka opierać ma się na tworzeniu infrastruktury transportowej

Deweloperzy obiecują, że system rozgrywki będzie najbardziej intuicyjny z wszystkich tego typu gier, a dodatkowo ma on dawać mnóstwo możliwości. Do dyspozycji otrzymamy szereg maszyn z ponad 150 lat historii transportu, a budynki, stacje, porty i lotniska mają być podatne na rozbudowy i modyfikacje.

Oprócz tego podczas rozgrywki towarzyszyć mają nam ciągle rozwijające się miasta, zaawansowane systemy związane z załadunkiem oraz pasażerami korzystającymi z naszych usług, a wszystko to uzupełni mocne wsparcie dla sceny moderskiej. Całość zapowiada się więc bardzo ciekawie, ale zobaczymy, co z tego wyjdzie.