Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Transport Fever (PC)

Transport Fever PC

Strategia ekonomiczna szwajcarskiego studia Urban Games, będąca kontynuacją wydanej w 2014 roku gry Train Fever.

Strategiczne | ekonomiczne | transport

PC Windows
Okładka Transport Fever (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

8listopada2016

18listopada2016

pudełko PL

8listopada2016

Steam

Transport Fever na PC to druga produkcja szwajcarskiego studia Urban Games, znanego z gry Train Fever. Poprzedni projekt dewelopera koncentrował się tylko budowaniu infrastruktury kolejowej i drogowej. W przypadku nowego tytułu postanowiono pójść o krok dalej i zająć się kolejnymi środkami transportu – statkami i samolotami.

Mechanika

Gra jest strategią ekonomiczną, w której naszym zadaniem jest zbudowanie prężnie działającej i niezawodnej infrastruktury transportowej, dzięki czemu połączymy ze sobą rozmaite lokacje, umożliwiając przewożenie towarów i ludzi. Podstawowym aspektem rozgrywki w Transport Fever jest układanie dróg, szyn, wyznaczanie tras itd. Czynności te wykonujemy przy użyciu zaawansowanego, ale intuicyjnego edytora, dającego nam właściwie nieograniczone możliwości w tworzeniu transportowego raju. Same drogi i trasy kolejowe nie miałyby większego znaczenia, gdyby nie strategiczne budowle, służące chociażby do załadunku i rozładunku towaru. Chodzi oczywiście o stacje kolejowe, porty i lotniska. Bez nich obsługa pasażerów byłaby niemożliwa, więc nie wystarczy tylko je postawić – z biegiem czasu należy je także ulepszać, by sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu. Ponadto mechanika uzupełniana jest przez zaawansowane systemy zarządzania załadunkiem oraz pasażerami.

Oprócz tego wszystkiego w Transport Fever duży nacisk położono na warstwę ekonomiczną. Wszystkie inwestycje wymagają bowiem od nas pieniędzy, które najpierw trzeba zarobić, a później rozsądnie wydawać.

Tryby gry

Transport Fever na PC przeznaczone jest do zabawy dla jednego gracza. Twórcy oddali do naszej dyspozycji dwie kampanie historyczne z akcją osadzoną w Europie i Ameryce Północnej. W obu przypadkach zmagania rozpoczynamy w 1850 roku. Dodatkowo można bawić się w trybie Endless, w którym budujemy i rozwijamy infrastruktury bez ograniczeń czasowych.

Kwestie techniczne

Produkcja studia Urban Games nie wyróżnia się pod względem graficznym od konkurencji i prezentuje się po prostu dobrze. Pojazdy zostały porządnie zaprojektowane, w czasie użytkowania brudzą się, kamerą można manipulować, przybliżając i oddalając widok, a na ulicach miast nie brakuje samochodów i przechodniów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 274 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.4 / 10 na podstawie 109 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 84,90 PLN

Gry podobne do Transport Fever

Klasyfikacja PEGI Transport Fever

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Transport Fever

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 3.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 260/Radeon HD 5670 lub lepsza
  • Windows 7/8/10 64-bit
Recenzja gry Transport Fever – spóźniony pociąg do biznesu
Recenzja gry Transport Fever – spóźniony pociąg do biznesu

Recenzja 22 listopada 2016, 08:50

Zarządzania firmą nie ułatwia też polska lokalizacja, która czasem nasuwa podejrzenia, że została stworzona przy pomocy tłumacza internetowego. Jakie było moje zdziwienie, gdy wysłałem na tory wagon opisany jako „węglarka”, który, jak się okazało, nie może zabrać węgla. Towary zmagazynowane w fabryce określone zaś były jako „zapisane”. Takich błędów oraz pozostałości po niemieckiej wersji językowej jest całe mnóstwo.