Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 października 2016, 12:25

Transport Fever - strategia ekonomiczna studia Urban Games ukaże się w listopadzie

Zespół Urban Games poinformował, że strategia ekonomiczna Transport Fever ukaże się 8 listopada. Twórcy opublikowali również obszerną prezentację video, pokazującą grę w akcji.

W kwietniu studio Urban Games i firma Gambitious Digital Entertainment zapowiedziały Transport Fever, czyli strategię ekonomiczną odwołującą się do tradycji kultowego Transport Tycoon. Teraz prace nad projektem dobiegają już końca i autorzy poinformowali, że tytuł trafi do sprzedaży 8 listopada tego roku. W planach jest wyłącznie wersja pecetowa. Przy okazji wypuszczono nowy materiał wideo, zawierający piętnastominutową prezentację rozgrywki, która zaznajamia ze wszystkimi podstawowymi elementami gry.

Transport Fever w skrócie:
  1. Deweloper: Urban Games.
  2. Wydawca: Gambitious Digital Entertainment.
  3. Gatunek: strategia ekonomiczna.
  4. Platforma: PC.
  5. Data premiery: 8 listopada 2016 r.

Gra jest drugą produkcją studia Urban Games. Ten szwajcarski zespół zadebiutował w 2014 roku grą Train Fever, czyli strategią ekonomiczną traktująca o zarządzaniu firmą kolejową. Transport Fever zbudowano na fundamentach poprzednika, ale jednocześnie autorzy znacząco rozszerzyli zakres tematyczny, tak aby obejmował całą komercyjną działalność transportową.

Podczas zabawy zajmiemy się budowaniem infrastruktury kolejowej, drogowej, morskiej oraz lotniczej. Tradycyjnie zaczniemy ze skromnym budżetem i naszym zadaniem będzie przeobrażenie niewielkiej firmy w prawdziwego potentata branży. Wraz z rozwojem przedsiębiorstwa zmieniać się będą miasta oraz poziom technologiczny, co wymusi dopasowywanie strategii biznesowej do stale ewoluujących warunków rynkowych.

Transport Fever - strategia ekonomiczna studia Urban Games  ukaże się w listopadzie - ilustracja #2

Transport Fever przeznaczone będzie wyłącznie do samotnej zabawy. Gra zaoferuje dwie kampanie – jedna z nich osadzona ma być w Europie, a druga w Ameryce Północnej. Obie pozwolą rozpocząć zabawę w 1850 roku. Nie zabraknie również trybu endless, umożliwiającego swobodny rozwój firmy, bez konieczności zawracania sobie głowy narzucanymi z góry zadaniami i limitami czasowymi.

Studio Urban Games liczy raptem dziewięć osób i dlatego autorzy postanowili nie porywać się na tryb multiplayer. Żywotność gry powinno za to wydłużyć udostępnienie narzędzi moderskich.

  1. Oficjalna strona gry