Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 października 2016, 12:27

autor: Góral

Shadow Warrior 2 debiutuje na PC-tach

Dziś na PC-tach debiutuje Shadow Warrior 2 - kontynuacja gry z 2013 roku. Produkcja dostępna jest w Polsce w bogatym pudełkowym wydaniu, zawierającym m.in. ścieżkę dźwiękową i album z grafikami koncepcyjnymi.

W 2013 roku ukazała się gra Shadow Warrior od polskiego studia Flying Wild Hog. Remake słynnej produkcji FPP z 1997 roku okazał się dobrą pozycją, która odniosła komercyjny sukces, więc dziś możemy poinformować Was o premierze jej kontynuacji. Shadow Warrior 2 zadebiutowało na komputerach osobistych (na Steamie gra zostanie odblokowana wieczorem). Polskim dystrybutorem produkcji jest Wydawnictwo Techland, które wyceniło tytuł na 129,90 zł, choć u poszczególnych sprzedawców kupicie go jeszcze taniej. Pudełkowe wydanie zawiera kilka dodatków, w tym album z grafikami koncepcyjnymi, limitowany plakat autorstwa Michała "Śledzia" Śledzińskiego z autografem autora, ścieżkę dźwiękową na płycie CD, litografię oraz 3 kolekcjonerskie naklejki. Ponadto do zestawu dodawane są także kody na trzy DLC (Solid Gold Ninja, Katana i MP7 Gun). Shadow Warrior 2 dostępny jest w polskiej wersji językowej (napisy).

Ciekawostka

Studio Flying Wild Hog nie skorzystało z popularnej w ostatnich latach technologii Denuvo, skutecznie zabezpieczającej niektóre gry przed piratami. Deweloper nie chciał uprzykrzać życia legalnym użytkownikom, porównując sytuację do ostrzeżeń FBI wyświetlanych na początku filmów.

W Internecie niestety nie znajdziemy obecnie recenzji produkcji, więc ciężko wyrokować czy tytuł jest równie udany, co część pierwsza, ale wiele rzeczy wskazuje na to, że tak. Deweloperzy urozmaicili bowiem zabawę dodając czteroosobowy tryb co-op, pojawiły się elementy RPG związane z rozwojem bohatera i dostosowywaniem broni, które można wzmacniać specjalnymi artefaktami. Dodatkowo środowisko w tej części jest generowane losowo i podczas kolejnych podejść do danej misji zmienia się m.in. rozmieszczenie przeciwników czy warunki pogodowe.

Sama historia rozgrywa się pięć lat po wydarzeniach ukazanych w jedynce. Lo Wang jest teraz najemnikiem pracującym dla Yakuzy, ale jego „spokojne” i w miarę „normalne” życie szybko lega w gruzach i wojownik ponownie musi zmierzyć się z siłami zła.

W Shadow Warrior 2 możemy walczyć z potworami w towarzystwie innych wojowników. - Shadow Warrior 2 debiutuje na PC-tach - wiadomość - 2016-10-14
W Shadow Warrior 2 możemy walczyć z potworami w towarzystwie innych wojowników.

Rozgrywka w obu odsłonach Shadow Warriora obserwowana jest z perspektywy pierwszej osoby, ale nie jest to zwykła strzelanka. Oczywiście nie brakuje w niej rozmaitych broni palnych, ale Lo Wang świetnie też radzi sobie z katanami i innymi ostrymi narzędziami, którymi szatkuje wrogów na kawałki.

W przyszłości (nie podano jeszcze konkretnego terminu) produkcja ukazać ma się na konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Shadow Warrior 2

Shadow Warrior 2