Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Shadow Warrior 2 (PC)

Shadow Warrior 2

Kontynuacja pierwszoosobowej gry akcji, będącej remakiem przebojowej strzelanki FPP z lat 90. Za powstanie Shadow Warriora 2 odpowiada ponownie polskie studio Flying Wild Hog. Akcja osadzona została pięć lat po wydarzeniach przedstawionych w pierwszej części.

Akcji | FPP | FPS | polskie | strzelanki | Role-playing shooter | Xbox Game Pass

Okładka Shadow Warrior 2 (PC)

producent: Flying Wild Hog

wydawca PL: Techland

Strona oficjalna

data premiery gry:

13paź2016

PC

19maj2017

PS4 XONE

Shadow Warrior 2 to kontynuacja pierwszoosobowej gry akcji z 2013 roku, stworzona przez rodzimego dewelopera Flying Wild Hog. Polski zespół jako inspirację pierwszej odsłony tytułu wykorzystał szaloną strzelankę z 1997 roku o tej samej nazwie. Co ciekawe, hit z lat 90. tworzony był przez studio 3D Realms na silniku Build, więc łysy główny bohater o azjatyckich korzeniach jest kuzynem sławnego Duke’a Nukem.

Podobnie jak stary klasyk, współczesny Shadow Warrior szybko zyskał grono oddanych fanów, którzy domagali się rozwinięcia przygód najemnika rzucającego koszarowymi żartami. Warszawskie studio odpowiedziało na entuzjazm graczy, ponownie dając im znaną formę rozgrywki, a przy okazji dodając do sequela parę eksperymentalnych systemów, które zaskoczyły niejednego.

Używany przez grę silnik Road Hog Engine zaprojektowano z myślą o komputerach PC, więc to właśnie ta wersja produkcji została wydana w pierwszej kolejności. Autorzy nie zrezygnowali jednak z edycji na konsole nowej generacji, opóźniając je jednak o parę miesięcy w stosunku do pierwowzoru.

Fabuła

Akcja gry osadzona została pięć lat po wydarzeniach przedstawionych w pierwszej części. W tym czasie świat bardzo się zmienił, jako że tuż po zakończeniu pierwszego Shadow Warriora doszło do tzw. Kolizji między wymiarami ludzi i demonów. Po kilku latach krwawej wojny obie rasy zaczęły koegzystować we względnym pokoju – ale do czasu. Gracze ponownie wcielają się w Lo Wanga, bohatera znanego z poprzedniej odsłony, który w dwójce prowadzi życie samotnego najemnika, pracującego dorywczo dla lokalnej Yakuzy. Podczas wykonywania jednego ze zleceń protagonista wyciąga z opresji kobietę, odpowiedzialną za stworzenie nowego rodzaju narkotyku - Cienia, którego sekret chce posiąść jej były już szef. Wraz z niespodziewanym sojusznikiem, bohater wyrusza na ścieżkę obficie znaczoną krwią i twardymi riffami.

Mechanika

W porównaniu z poprzedniczką, mechanika rozgrywki w wersji na platformę PC, PS4 i XONE przeszła dość poważne zmiany, zbliżając się nieco do serii Borderlands. Znacząco rozbudowano elementy RPG, co objawia się dostępem do dziesiątek różnych rodzajów broni (białej i palnej), które można modyfikować na wszelkie sposoby zbieranymi hurtowo klejnotami, a także bogatszym niż wcześniej drzewkiem umiejętności do rozwijania. Nie zabrakło też prostego systemu rzemiosła. Rewolucji nie sposób stwierdzić natomiast w kwestii systemu walki – starcia stały się tylko jeszcze bardziej krwawe, dynamiczne i efektowne.

Ponadto Shadow Warrior 2 to produkcja wyraźnie bardziej otwarta niż liniowa część pierwsza. Każdy etap jest tutaj niewielkim quasi-sandboksem, w którym możemy przeczesywać zakamarki w poszukiwaniu łupów (broni, znajdziek etc.), a do celów misji wiedzie więcej niż jedna ścieżka. Co ciekawe, twórcy zdecydowali się na pewną losowość w generowaniu map – za każdym razem korzystają one z tej samej podstawy, ale poszczególne miejsca w ich obrębie mogą być zamieniane miejscami (np. wioska z rzeką). Wraz ze zmiennymi warunkami pogodowymi sprawia to, że do produkcji Flying Wild Hog w wersji na platformę PC, PS4 i XONE można podchodzić więcej niż raz.

Tryby gry

Całkowitą nowością w drugiej części Shadow Warriora na PC, PS4 i XONE jest przeznaczony maksymalnie dla czterech osób tryb kooperacji. Gracze przechodzą w nim te same misje, co w kampanii (zarówno główne, jak i poboczne), realizując wspólnie cele zadań i walcząc ramię w ramię z przeciwnikami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 637 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,4 / 10 na podstawie 448 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 104,90 PLN

Gry podobne do Shadow Warrior 2

Klasyfikacja PEGI Shadow Warrior 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Shadow Warrior 2

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-6300 3.8 GHz/AMD A10-5800K 3.8 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GT 560 Ti/Radeon HD 6850 lub lepsza
 • 14 GB HDD
 • Windows 7/8/8.1/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-5675C 3.1 GHz/AMD A10-7850K 3.7 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660/Radeon HD 7970 lub lepsza
 • 14 GB HDD
 • Windows 7/8/8.1/10 64-bit
Recenzja gry Shadow Warrior 2 - godnego rywala Dooma i Borderlands znad Wisły
Recenzja gry Shadow Warrior 2 - godnego rywala Dooma i Borderlands znad Wisły

Recenzja 13 października 2016, 15:00

Inny niż w Borderlands jest też system ekwipunku, a zwłaszcza broni. Zamiast generować setki bliźniaczo podobnych pukawek, polscy twórcy postawili na ograniczenie arsenału do „zaledwie” kilkudziesięciu sztuk oręża, ale do każdego modelu podeszli z sercem, dając mu unikatowy wygląd, sposób działania, opis i nazwę (i często nie skąpiąc humoru). Był to strzał w dziesiątkę – tutaj zdobycie nowej broni każdorazowo jest małym świętem. Zachwyca też różnorodność środków zagłady: od mieczy i łuków, przez rewolwery i strzelby, po granatniki, wyrzutnie rakiet, działka Gaussa czy ciężkie karabiny maszynowe.

PC
PS4
XONE