Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2019, 12:46

autor: Aquma

Polscy twórcy Shadow Warrior z nowym właścicielem

Jak donosi portal gamesindustry.biz, polskie studio deweloperskie Flying Wild Hog – twórcy rebootu Shadow Warriora oraz Hard Reset – zostało wykupione przez firmę Supernova Capital.

Studio Flying Wild Hog ma nowego właściciela. - Polscy twórcy Shadow Warrior z nowym właścicielem - wiadomość - 2019-03-15
Studio Flying Wild Hog ma nowego właściciela.

Portal gamesindustry.biz donosi, że polskie studio Flying Wild Hog zostało wykupione przez firmę Supernova Capital, z którą wcześniej współpracowało. Rodzimy deweloper jest znany ze stworzenia kilku udanych strzelanek pierwszoosobowych – dwóch części reboota cyklu Shadow Warrior, a także cyberpunkowego Hard Reset. Nowy właściciel „Latającej Dzikiej Świni” to firma założona w zeszłym roku przez byłego prezesa Splash Damage, Paula Wedgwooda.

Z Supernova czujemy się tak, jakbyśmy ponownie nawiązali więzi z naszym starszym, bardziej doświadczonym rodzeństwem. Przywiązują wagę do tych samych wartości, co my - pasji do graczy, szczęścia pracowników, a także kreatywności, która przesuwa granice - powiedział Michał Szustak, prezes Flying Wild Hog.

Prezes Supernova Capital zapewnia, że celem jego firmy jest oferowanie twórcom przyjaznej atmosfery, w której będą mogli pracować i tworzyć najlepsze możliwe tytuły.

Zaprojektowaliśmy Supernova tak, aby rozbudzić na nowo pasję w zmagających się z problemami deweloperach, poprzez zwyczajne dbanie o nich: redukowanie zamieszania, zmniejszanie wpływu polityki, podnoszenie produktywności oraz rentowności i radykalne poprawianie morale. Zasadniczo łączymy ich talenty ze sprawdzonym przywództwem Supernova, tak abyśmy wspólnie mogli stworzyć najszczęśliwsze, najzdrowsze i najbardziej dochodowe studia deweloperskie w Układzie Słonecznym – powiedział Paul Wedgwood.

Firma Flying Wild Hog została założona w 2009 roku. Deweloper zatrudnia 180 pracowników i intensywnie się rozwija – niedawno otworzono trzecie studio, zlokalizowane w Rzeszowie. Nie ma pewności, czym obecnie zajmują się polscy twórcy, jednak niedługo powinniśmy dowiedzieć się czegoś na ten temat.

Ostatnie 10 lat historii Hogsa nie zawsze było łatwe, ale czuję, że dzięki Supernova możemy wreszcie skupić się na tym, co kochamy najbardziej: na tworzeniu wspaniałych gier. Z nowymi właścicielami czy bez nich, studio Flying Wild Hog, które znasz, nie zmieni swojej kultury pracy. Mamy kilka ekscytujących zapowiedzi nowych gier, którymi wkrótce się z Wami podzielimy – zapewnia Michał Szustak.

  1. Flying Wild Hog – strona oficjalna
  2. Supernova Capital – strona oficjalna