Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 maja 2017, 13:55

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (15-21 maja 2017 r.)

Ubiegły tydzień przyniósł wysyp premier gier od rodzimych deweloperów. Na rynek trafiło bowiem aż pięć takich produkcji - Inner Chains, Regalia: Of Men and Monarchs, Detached, Timber Tennis oraz konsolowa wersja Shadow Warrior 2. Ponadto zapowiedziano telewizyjną adaptację "sagi" o wiedźminie.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku gier w minionym tygodniu.

Jedną z wydanych w zeszłym tygodniu polskich gier było Regalia: Of Men and Monarchs. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (15-21 maja 2017 r.) - wiadomość - 2017-05-23
Jedną z wydanych w zeszłym tygodniu polskich gier było Regalia: Of Men and Monarchs.

Timber Tennis – premiera oraz zapowiedź wersji na PC i konsole

Ubiegły tydzień był prawdziwym festiwalem premier produkcji autorstwa polskich deweloperów. Jako pierwsza, 17 maja, ukazała się gra Timber Tennis, czyli mobilna zręcznościówka od studia Digital Melody, znanego głównie z popularnego Timbermana.

Produkcja trafiła tylko na urządzenia z systemami iOS i Android, ale autorzy przy okazji poinformowali, że rozpoczęto już prace nad konwersjami na pecety oraz konsole.

  1. Timber Tennis w App Store
  2. Timber Tennis w Google Play

Premiera Regalia: Of Men and Monarchs

Spośród polskich gier wydanych w zeszłym tygodniu aż trzy zadebiutowały 18 maja. Jedną z nich było Regalia: Of Men and Monarchs, czyli produkcja zainspirowana japońskimi taktycznymi RPG-ami.

Tytuł ukazał się wyłącznie na pecety, ale w planach są także wersje na konsole PlayStation 4 i PlayStation Vita. Grę opracowało warszawskie studio Pixelated Milk.

Rynkowy debiut Inner Chains

18 maja ukazał się również inny polski projekt w postaci Inner Chains, czyli horroru autorstwa rodzimego zespołu Telepath's Tree. Na razie produkcja dostępna jest tylko na PC, ale w późniejszym terminie wydane zostaną wersje na PlayStation 4 i Xboksa One.

Premiera Detached

Trzecią i ostatnią polską premierą 18 maja okazało się Detached. Projekt trafił wyłącznie na pecety i do zabawy wymaga posiadania gogli wirtualnej rzeczywistości. Autorzy, czyli ludzie z katowickiego Anshar Studios, zaimplementowali obsługę dwóch urządzeń VR - HTC Vive oraz Oculusa Rifta.

Konsolowy Shadow Warrior 2

Wspomniane gry nie były jedynymi premierami polskich projektów. Doczekaliśmy się bowiem również konsolowej wersji Shadow Warrior 2, czyli wyśmienitej pierwszoosobowej gry akcji autorstwa studia Flying Wild Hog.

Produkcja trafiła 19 maja na Xboksa One oraz PlayStation 4 i zawiera wszystkie patche i DLC, jakie wcześniej wydano do wersji pecetowej.

Serialowy wiedźmin

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (15-21 maja 2017 r.) - ilustracja #6

Platige Image poinformowało, że wspólnie z Netfliksem oraz Sean Daniel Company rozpoczęło produkcję serialu na podstawie sagi o wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego. 

Producentami wykonawczymi serialu mają zostać Sean Daniel (The Mummy, The Expanse) oraz Jason Brown (The Expanse) wraz z Tomaszem Bagińskim (którego chyba nie trzeba przedstawiać) oraz Jarosławem Sawko (Sztuka spadania, Another Day of Life). Ponadto Bagiński wyreżyseruje co najmniej jeden odcinek w sezonie.

Publiczna beta Gwinta: Wiedźminskiej gry karcianej ruszy w środę

Studio CD Projekt RED ogłosiło, że 24 maja ruszy publiczna beta Gwinta: Wiedźmińskiej gry karcianej. W testach będą mogli wziąć udział użytkownicy pecetów oraz konsol Xbox One i PlayStation 4.

Ciekawe linki

  1. Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (15-19 maja 2017)
  2. Premiera gry The Surge. Futurystyczny symulator umierania zbiera niezłe oceny
  3. Injustice 2 - premiera gry i pierwsze recenzje