Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 maja 2017, 08:48

autor: Góral

Injustice 2 - światowa premiera gry i pierwsze recenzje

Dziś na amerykańskim rynku zadebiutowała gra Injustice 2. Produkcja ukaże się w naszym kraju w najbliższy piątek, ale wiemy już, że warto czekać, gdyż zbiera bardzo dobre oceny.

Dziś na konsolach Xbox One i PlayStation 4 zadebiutowała gra Injustice 2 – druga odsłona serii bijatyk zapoczątkowanej w 2013 roku za sprawą Injustice: Gods Among Us. Obecnie tytuł jest dostępny na amerykańskim rynku, a do naszego kraju zawita 19 maja, czyli w najbliższy piątek. Od dłuższego czasu można jednak składać zamówienia przedpremierowe, a dzięki pierwszym recenzjom, które pojawiły się w sieci, wiemy już, że warto. Produkcja zbiera bowiem bardzo dobre oceny, które publikujemy na końcu newsa.

Injustice 2 w skrócie:
  1. bijatyka na konsole Xbox One i PlayStation 4;
  2. zadebiutowała w USA, a 19 maja ukaże się w Polsce;
  3. gra zbiera bardzo dobre recenzje i jest chwalona za system walki, The Multiverse, grafikę i tryb singleplayer.

Injustice 2 ma szereg zalet. Jedną z nich jest dobrze zrealizowana linia fabularna, po której może i nie będziecie zastanawiać się nad sensem istnienia itd., ale zapewni Wam fajny pretekst do oklepywania kolejnych przeciwników sterowanych przez sztuczną inteligencję. Największa nowość kontynuacji, czyli system łupów, pozwalający zmieniać wygląd postaci oraz wpływający na ich możliwości, okazał się udanym pomysłem. Co ważne, w meczach rankingowych wyposażenie nie ma żadnego wpływu na zdolności herosów, ale w pozostałych trybach online już tak.

W ogóle element sieciowy Injustice 2 został spięty w jedną całość poprzez The Multiverse. „Wieloświat” sprytnie spaja zróżnicowanych przez wyposażenie graczy i pozwala na walkę z różnymi przeciwnikami – od słabszych aż po silniejszych. Możemy nawet trafić na postać bardzo podobną do naszej, w końcu nieskończona liczba wszechświatów daje nieskończone możliwości. Dodatkowo system oferuje codzienne, tygodniowe i miesięczne wyzwania, turnieje o określonych zasadach (np. bez możliwości skakania) itd. W połączeniu z rozbudowaną kampanią singleplayer zapewnia wiele godzin rozgrywki.

Mechanika walki pod wieloma względami przypomina poprzednie dokonania studia NetherRealm. Postacie oferują szeroki zakres ruchów i ataków, i trzeba im poświęcić trochę czasu, by poznać wszystkie niuanse. Areny są interaktywne, a potyczki niesamowicie efektowne i satysfakcjonujące. Jeżeli kochacie poprzednie Injustice czy Mortal Kombat, to na Injustice 2 z pewnością się nie zawiedziecie.

Pierwsze recenzje Injustice 2:

Injustice 2 to kolejna udana gra w dorobku ekipy NetherRealm Studios. - Injustice 2 - światowa premiera gry i pierwsze recenzje - wiadomość - 2017-05-17
Injustice 2 to kolejna udana gra w dorobku ekipy NetherRealm Studios.