Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 maja 2017, 15:05

autor: AlexB

Regalia: Of Men and Monarchs - polskie jRPG zadebiutowało na rynku

Dziś swoją premierę ma gra Regalia: Of Men and Monarchs, prześmiewcze jRPG od polskiego studia Pixelated Milk. Tytuł aktualnie przeznaczony jest wyłącznie na PC, choć w planach są również wersje na PlayStation 4 oraz PlayStation Vita.

O grze Regalia: Of Men And Monarchs warszawskiego studia Pixelated Milk po raz pierwszy głośno zrobiło się w 2015 roku. Wówczas to deweloperzy rozpoczęli zbiórkę na Kickstarterze, która szybko zakończyła się sukcesem. Początkowo tytuł miał zadebiutować na komputerach osobistych w 2016 roku, lecz proces produkcyjny odrobinę się przedłużył. Twórcy kilkukrotnie chwalili się jednak wczesnymi wersjami tytułu, które zbierały pozytywne opinie w mediach branżowych. Dziś, w końcu, po długich oczekiwaniach, wszyscy chętni mogą sami przekonać się o wartości pierwszej produkcji studia Pixelated Milk. Regalia: Of Men And Monarchs oficjalnie zadebiutowało na PC (w planach są również wersje na PlayStation 4 oraz PlayStation Vita, lecz data ich debiutu nie jest jeszcze znana). Gra, wydana w naszym kraju przez firmę CDP, jest dostępna w polskiej wersji językowej, obejmującej wyłącznie napisy. Z okazji premiery twórcy przygotowali również specjalny zwiastun. Można go obejrzeć poniżej.

REGALIA: OF MEN AND MONARCHS W SKRÓCIE:
 • producent: Pixelated Milk;
 • wydawca: Klabater/CDP;
 • utrzymane w bezpretensjonalnym tonie polskie jRPG z elementami strategii ekonomicznej;
 • dziś premiera na PC, w planach jest również wydanie wersji na PlayStation 4 oraz PlayStation Vita.

Czym jest Regalia: Of Men And Monarchs? Najprościej rzecz ujmując, to polskie jRPG (w którym toczymy turowe bitwy i nawiązujemy relacje z towarzyszami) z elementami strategii ekonomicznej (w której musimy zarządzać miastem, dyplomacją i ekspedycjami). W produkcji tej gracze wcielają się w postać Kaya Lorena, młodego szlachcica, który otrzymuje w spadku tereny znajdujące się w odległej krainie Rashytil. Po dotarciu na miejsce nasz bohater dowiaduje się, że odziedziczone ziemie znajdują się w opłakanym stanie, a na domiar złego okazuje się, że przed laty jego rodzina zaciągnęła dług, który wraz z odsetkami osiągnął niebotyczne rozmiary. Aby go spłacić, Kay musi przywrócić swojej domenie świetność (i przy okazji dowiedzieć się, co spowodowało jej upadek). Opis wydaje się poważny, lecz według zapewnień twórców całość utrzymana jest w luźnym, bezpretensjonalnym tonie. Tytuł ma starczyć na około 30 godzin, lecz, jak zdradzili deweloperzy, podczas pierwszego podejścia nie można zobaczyć wszystkiego, co gra oferuje.

Podczas zabawy w Regalia: Of Men and Monarchs spotkamy ponad 20 unikalnych i lekko ekscentrycznych postaci. - Regalia: Of Men and Monarchs - polskie jRPG zadebiutowało na rynku - wiadomość - 2017-05-19
Podczas zabawy w Regalia: Of Men and Monarchs spotkamy ponad 20 unikalnych i lekko ekscentrycznych postaci.

Uwagę w grze Regalia: Of Men And Monarchs z pewnością przyciąga jej warstwa audiowizualna. Za muzykę odpowiedzialne jest studio Game Audio Factory, znane z pracy nad takimi tytułami jak Endless Space oraz Endless Legend. Jednym z autorów ręcznie rysowanej grafiki 2D jest natomiast Lucjan „Runshin” Pakulski, znany czytelnikom portalu GRYOnline.pl jako twórca między innymi komiksowej serii Mastah & Szczypoon.

Walka w grze Regalia: Of Men And Monarchs jest bardzo wymagająca. - Regalia: Of Men and Monarchs - polskie jRPG zadebiutowało na rynku - wiadomość - 2017-05-19
Walka w grze Regalia: Of Men And Monarchs jest bardzo wymagająca.

Regalia: Of Men And Monarchs jest do kupienia w wersji cyfrowej na platformach GOG (za 99,99 zł) i Steam (za 22,99 euro, czyli około 97 zł). Do sprzedaży trafiło również wydanie pudełkowe. Kosztuje ono około 69,99 zł i w jego skład wchodzą artbook, cyfrowy kodeks, plakat prezentujący mapę świata oraz dwa papierowe modele do samodzielnego złożenia.

Regalia: Of Men and Monarchs - polskie jRPG zadebiutowało na rynku - ilustracja #3

Na koniec prezentujemy jeszcze oficjalne wymagania sprzętowe Regalia: Of Men And Monarchs:

Minimalne wymagania sprzętowe

 • System operacyjny: Windows 7 SP1 / 8.1 / 10
 • Procesor: 3.0 GHz Dual-Core - Intel Core 2 Duo E8400 / Athlon 64 X2 6000+
 • Pamięć: 4 GB
 • Karta graficzna: 512 MB VRAM, kompatybilna z DirectX 9.0c - Intel HD 4400 / NVIDIA GeForce 9600GT / AMD Radeon HD 3850
 • DirectX: Wersja 9.0c
 • Miejsce na dysku: 5 GB
 • Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX 9.0c

Rekomendowane wymagania sprzętowe

 • System operacyjny: Windows 7 SP1 / 8.1 / 10
 • Procesor: 3.1 GHz Dual-Core - Intel i3 2100
 • Pamięć: 6 GB
 • Karta graficzna: 1 GB VRAM, kompatybilna z DirectX 9.0c - NVIDIA GeForce GTX 550 Ti / AMD Radeon HD 5850
 • DirectX: Wersja 9.0c
 • Miejsce na dysku: 5 GB
 • Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX 9.0c
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach