Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 marca 2017, 11:11

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (27 lutego - 5 marca 2017 r.)

Miniony tydzień okazał się owocny dla polskiego rynku gier. Zapowiedziano grę We. the Revolution, poznaliśmy daty premier Beat Cop i Regalia: Of Men and Monarchs, obejrzeliśmy nowe materiały video z horroru Agony, a dzięki przyznaniu dotacji przez Ministerstwo Kultury dowiedzieliśmy się trochę o niezapowiedzianych projektach rodzimych deweloperów.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku gier w minionym tygodniu.

We. the Revolution to nowy projekt studia Polyslash. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (27 lutego - 5 marca 2017 r.) - wiadomość - 2017-03-06
We. the Revolution to nowy projekt studia Polyslash.

Zapowiedzi

We. the Revolution

Znane z zeszłorocznego horroru Phantaruk krakowskie studio Polyslash zapowiedziało swój kolejny projekt We. the Revolution, który ma się ukazać pod koniec tego roku na PC. W grze wcielimy się w sędziego Trybunału Rewolucyjnego, wydającego wyroki w trakcie niespokojnych czasów rewolucji francuskiej.

Krai Mira – Edycja Rozszerzona

Firma Cenega poinformowała, że do jej planów wydawniczych dołączyła rozszerzona edycja gry Krai Mira, czyli postapokaliptycznego RPG-a studia TallTech Studio. Produkcja ukaże się 4 kwietnia na PC.

W porównaniu z wydaniem z zeszłego roku, gra zaoferuje nowe postacie, lokacje, przygody, potwory oraz przedmioty, jak również ulepszenia interfejsu i sztucznej inteligencji.

Pozostałe wieści

Beat Cop – amerykański glina w polskim wydaniu zacznie porządki 30 marca

Polskie studio Pixel Crow poinformowało, że policyjna przygodówka Beat Cop ukaże się 30 marca. Zrobiono to w nietypowy sposób, umieszczając tę datę w zakręconym zwiastunie stylizowanym na starą reklamę telewizyjną prezentującą tryb rozgrywki przeznaczony dla kotów.

Regalia: Of Men And Monarchs – nowy zwiastun i data premiery

Warszawski zespół Pixelated Milk wypuścił nowy zwiastun taktycznego RPG-a Regalia: Of Men And Monarchs. Autorzy poinformowali także, że gra ukaże się 27 kwietnia tego roku.

Termin ten dotyczy jedynie wersji pecetowej. Autorzy mają w planach również wydania na PlayStation 4 i PlayStation Vita, ale na razie nie wiadomo, kiedy możemy się ich spodziewać.

Agony – zwiastun i zapis rozgrywki

Innym polskim projektem, który otrzymał w zeszłym tygodniu nowy zwiastun było Agony, czyli survival horror autorstwa studia Madmind. Twórcy udostępnili również krótki zapis rozgrywki.

Przypomnijmy, że gra ukaże się w czerwcu tego roku, w wersjach na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

Polskie gry otrzymają dotacje od Ministerstwa Kultury

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło wyniki naboru do programu Rozwój Sektorów Kreatywnych. Wśród wybranych projektów wiele dotyczyło branży gier. W większości przypadków poznaliśmy jedynie nazwę studia deweloperskiego i tytuł projektu, ale kilka produkcji otrzymało również krótki opis:

 1. Tawerna – symulator budowy i zarządzania średniowieczną gospodą od CDP.pl.
 2. The Moonwalls - Nowy projekt Marcina Makaja (twórcy Bohemian Killing) będący grą przygodową promującą polską popkulturę i myśl technologiczną XX wieku.
 3. Nienazwany projekt studia Lichthund (Lichtspeer) - gra survivalowo-podróżnicza w świecie inspirowanym tradycją i kulturą XIX-wiecznej Polski.
 4. Zagubiony w przestworzach – gra narracyjna od krakowskiego studia Teyon Games (m.in. Rambo: The Video Game).
 5. Hussarion – produkcja zespołu Carbon (Alice VR) wykorzystująca wirtualną rzeczywistość.
 6. Breaking Point – od studia Crunching Koalas (MouseCraft).
 7. Dark Street – nad którym pracuje zlokalizowana w Krakowie firma Bulbware (Bulb Boy).
 8. Gamedec: The Story - od katowickiego Anshar Studios (m.in. M1 Manager i Detached).
 9. Noc Kupały - autorstwa firmy Monster Couch (Die for Vallhala!).
 10. Mechanik - od zlokalizowanego w Warszawie zespołu Pixel Crow (Beat Cop).
 11. Search Wars - gra olsztyńskiego studia GameKraft.
 12. Steampunk Band – produkcja warszawskiego zespołu Telehorse (m.in. Steampunker i Steamburg).

Ciekawe linki

 1. Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (27 lutego – 3 marca 2017)
 2. Digital Dragons 2017 - kilka szczegółów dotyczących Indie Showcase
 3. Total War: WARHAMMER - Edycja Starego Świata od dziś w sprzedaży
 4. Gry w pudełkach - najciekawsze oferty na weekend 4-5 marca