Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lutego 2017, 13:35

Digital Dragons 2017 - kilka szczegółów dotyczących Indie Showcase

Podczas tegorocznej konferencji Digital Dragons, która odbędzie się w Krakowie w dniach 22-23 maja, już po raz czwarty zorganizowany zostanie Indie Showcase, w trakcie którego wyłoniona zostanie najlepsza gra niezależna. Każdy może już teraz zgłosić swoją produkcję do udziału w tej rywalizacji.

Organizowana od 2012 roku przez Krakowski Park Technologiczny konferencja Digital Dragons jest największą tego typu imprezą w Europie Środkowej. W styczniu ruszyła sprzedaż biletów na tegoroczną edycję, która odbędzie się w Krakowie dniach 22-23 maja. Można je zakupić pod tym adresem. Poznaliśmy również nazwiska pierwszych prelegentów. Wśród nich znajdują się takie sławy branży elektronicznej rozrywki jak Sam Lake (Max Payne, Alan Wake), Brendy Romero (Wizardry, Jagged Alliance), czy John Romero (Wolfenstein 3D, Doom, Quake). Dziś pora na nieco szczegółów dotyczących Indie Showcase, podczas którego poznamy najlepszą grę niezależną konferencji. Event ten towarzyszy Digital Dragons od 2014 roku.

Digital Dragons 2017 - kilka szczegółów dotyczących Indie Showcase - ilustracja #1

W Indie Showcase swoją grę może zaprezentować każdy, pod warunkiem, że zakupi dowolną wejściówkę i zarejestruje stworzoną produkcję pod tym adresem. Można to zrobić do 16 kwietnia. Nie później niż 30 kwietnia jury (w skład którego wchodzi między innymi Szymon „Hed” Liebert z TVGRY.pl) ogłosi listę tytułów, które zostaną oficjalnie wystawione podczas konferencji. Nie będzie ich więcej niż 70. Spośród nich wyłonieni zostaną zwycięzcy czwartej edycji Indie Showcase. Pełny regulamin konkursu można znaleźć tutaj.

Jak co roku, na Digital Dragons możemy spodziewać się sporych tłumów. - Digital Dragons 2017 - kilka szczegółów dotyczących Indie Showcase - wiadomość - 2017-02-27
Jak co roku, na Digital Dragons możemy spodziewać się sporych tłumów.

Indie Showcase od momentu powstania cieszy się sporą popularnością. W zeszłym roku wystawiło się 60 zespołów z całego świata, które zaprezentowały łącznie niemal 70 tytułów. Niewątpliwie tego typu wydarzenie stanowi nie lada okazję dla małych drużyn deweloperskich, by mogły one nieco wypromować swoje produkty. Między innymi właśnie dzięki zwycięstwu w zeszłorocznej edycji Indie Showcase, warszawskiemu studiu Jutsu Games udało się szczęśliwie ukończyć produkcję swojej nagrodzonej gry – Operatora numeru alarmowego, który miał niedawno oficjalną premierę. Również laureaci drugiego miejsca z ubiegłego roku, autorzy strategii Crush Your Enemies, bardzo ciepło wypowiadają się na temat tego, w jaki sposób udział w konkursie pomógł im w dalszej pracy. Jak zdradził Grzegorz Mazur, współzałożyciel zespołu deweloperskiego Vile Monarch, wyróżnienie dało im namacalny dowód na to, że ich dzieło faktycznie jest dobre, a wszelkie słowa uznania od jury i uczestników konferencji znacząco podniosły morale w firmie.

Nie zabraknie tam również i naszej ekipy. - Digital Dragons 2017 - kilka szczegółów dotyczących Indie Showcase - wiadomość - 2017-02-27
Nie zabraknie tam również i naszej ekipy.

Zwycięstwo w Indie Showcase dobrze wspomina również Paweł Jędrysiak, project manager Digital Melody, który wraz z kolegami zdobył jeden z głównych laurów w pierwszej edycji tego wydarzenia. Jak zaznacza, udało się dzięki temu wyrobić odpowiednią markę ich studiu.

Digital Dragons 2014 to pierwszy event biznesowy, w którym braliśmy udział jako Digital Melody. Kilka dni które spędziliśmy na konferencji pozwoliły nam poznać i porozmawiać ze wspaniałymi ludźmi z branży. Nasza gra Timberman spotkała się z zaskakująco pozytywnym odbiorem przez innych twórców gier i jury. Udział w Indie Showcase pozwolił nam na nawiązanie kontaktu z wieloma osobami, do których bardzo ciężko byłoby dotrzeć choćby drogą mailową. Dzięki konferencji DD mieliśmy szansę zaprezentować całemu światu naszą grę,” – dodaje Jędrysiak i podkreśla – „warto z takich okazji korzystać.”

Operator numeru alarmowego – zeszłoroczny zwycięzca Indie Showcase. - Digital Dragons 2017 - kilka szczegółów dotyczących Indie Showcase - wiadomość - 2017-02-27
Operator numeru alarmowego – zeszłoroczny zwycięzca Indie Showcase.

Według zapewnień organizatorów, podczas tegorocznej konferencji Digital Dragons udostępniona zostanie większa przestrzeń wystawowa dla twórców niezależnych. Jest to odpowiedź na stale rosnące zainteresowanie tą częścią imprezy. Przypominamy, że całość odbędzie się w Krakowie w centrum konferencyjnym ICE Kraków przy ulicy Marii Konopnickiej 17. Jednym z partnerów strategicznych imprezy, jak co roku, jest portal gry-online.pl. Wkrótce organizatorzy powinni ogłosić także nominowanych do statuetek Digital Dragons Awards, przeznaczonych dla dużych produkcji. Wszelkie informacje na ten temat pojawią się również na naszej stronie.