Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 stycznia 2017, 16:28

autor: Arantasar

Ruszyła sprzedaż biletów na Digital Dragons 2017

Krakowski Park Technologiczny, organizator konferencji Digital Dragons 2017, poinformował o rozpoczęciu sprzedaży biletów na tegoroczną edycję. Ujawniono też pierwszych prelegentów. Impreza będąca największym wydarzeniem branży gier wideo w Europie Środkowej odbędzie się w dniach 22-23 maja w Krakowie. Strategicznym partnerem eventu jest portal gry-online.pl.

Ruszyła sprzedaż wejściówek na konferencję Digital Dragons 2017. Impreza od kilku lat jest największym wydarzeniem branży gier wideo w Europie Środkowej.

Konferencja Digital Dragons 2017 odbędzie się w dniach 22-23 maja w Krakowie. - Ruszyła sprzedaż biletów na Digital Dragons 2017 - wiadomość - 2017-01-11
Konferencja Digital Dragons 2017 odbędzie się w dniach 22-23 maja w Krakowie.

Do 15 lutego obowiązuje obniżona opłata rejestracyjna. Wynosi ona 520 zł w przypadku wejściówek standardowych i 780 zł w przypadku wejściówek biznesowych (oferujących dodatkowo możliwość udziału w spersonalizowanych spotkaniach z przedsiębiorcami). Po tym terminie koszt uczestnictwa wzrośnie odpowiednio do 780 zł i 910 zł (ceny obowiązywać będą do 31 marca), a później 910 zł i 1300 zł. Bilety można nabyć na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia.

Ujawniono też nazwiska pierwszych prelegentów. Odwiedzający będą mieli okazję posłuchać między innymi Brendy Romero (projektantki gier ze studia Romero Interactive, odpowiedzialnej między innymi za takie tytuły jak Wizardry czy Jagged Alliance), Sama Lake’a (fińskiego pisarza pracującego dla Remedy Entertainment, autora scenariuszy do takich produkcji jak Max Payne, Alan Wake czy Quantum Break, przy którym pełnił funkcję dyrektora kreatywnego), Scotta Humphriesa z Amber Studio czy Adama Bormanna z Hangar 13. Problematyka wystąpień już na tym etapie jest zróżnicowana i dotyczy między innymi kwestii technicznych związanych z tworzeniem gier czy problemu wypalenia zawodowego w branży rozrywki elektronicznej. Osoby zainteresowanie własnym wystąpieniem mogą ciągle zgłaszać tematy referatów.

Jednym z gości będzie Sam Lake – autor i twarz Maxa Payne'a. - Ruszyła sprzedaż biletów na Digital Dragons 2017 - wiadomość - 2017-01-11
Jednym z gości będzie Sam Lake – autor i twarz Maxa Payne'a.

Tradycyjnie podczas imprezy zostaną wręczone statuetki Digital Dragons Awards. Nagroda przyznawana jest od 2012 roku i stanowi jedno z najbardziej prestiżowych polskich wyróżnień w branży rozrywki elektronicznej. Nominowanych do ośmiu kluczowych kategorii powinniśmy poznać w najbliższym czasie. Jednym z członków jury jest Krystian Smoszna z portalu gry-online.pl. W ubiegłym roku niekwestionowanym zwycięzcą gali Digital Dragons Awards była gra Wiedźmin 3: Dziki Gon, która zdobyła cztery statuetki.

Konferencja Digital Dragons to również Indie Showcase – event, podczas którego niezależni twórcy i startupy branży gier mogą zaprezentować swoje produkcje. Odbywający się w jego ramach konkurs o tytuł Best Indie Game może okazać się uniwersalnym kluczem otwierającym niejedne drzwi w najbardziej dynamicznie rozwijającej się gałęzi przemysłu. Ilustracją podobnego sukcesu może być przykład gry 911 Operator, która zdobyła nagrodę główną w 2016 roku, czy też jednego z poprzednich zwycięzców, popularnej gry Timberman.

Impreza odbędzie się w dniach 22-23 maja w Krakowie w centrum konferencyjnym ICE Kraków przy ulicy Marii Konopnickiej 17. To nowoczesny obiekt spełniający wszystkie wymagania międzynarodowych organizacji kongresowych oraz najwyższe standardy akustyki i mechaniki widowiskowej, z Salą Audytoryjną gotową przyjąć do 2000 osób. Dodatkowo budynek znajduje się w samym centrum Krakowa, w bliskim sąsiedztwie Wawelu. Wcześniejsze edycje odbywały się w budynku Starej Zajezdni oraz w Muzeum Inżynierii Miejskiej, jednak z uwagi na rozwój przedsięwzięcia zdecydowano się na zmianę lokalizacji.

Jak co roku nie zabraknie naszej ekipy / Źródło fot.: Digital Dragons. - Ruszyła sprzedaż biletów na Digital Dragons 2017 - wiadomość - 2017-01-11
Jak co roku nie zabraknie naszej ekipy / Źródło fot.: Digital Dragons.

Poprzednia edycja zgromadziła ponad 1300 uczestników, reprezentujących 438 firm z ponad 30 różnych krajów. Wśród 87 gości specjalnych znaleźli się między innymi Chris Avellone (jeden z głównych projektantów gry Fallout 2), David Brevik (współzałożyciel Blizzard North), John Romero (współautor takich tytułów jak Wolfenstein 3D, Doom czy Quake), Ed Fries (odpowiedzialny za stworzenie konsoli Xbox 360), czy Feargus Urquhart (założyciel Obsidian Entertainment i Black Isle Studios). W tym roku organizatorzy planują jeszcze większą imprezę, więc trzeba przyznać, że poprzeczka zawieszona jest bardzo wysoko.

Organizatorem konferencji jest Krakowski Park Technologiczny. KPT to specjalna strefa ekonomiczna, inkubator technologiczny, fundusz zalążkowy, klastry, laboratoria multimedialne, powstający właśnie akcelerator oraz projekty badawcze – Krakowski Park Technologiczny to także jeden z najnowocześniejszych parków technologicznych w Małopolsce. Digital Dragons jest jednym z najważniejszych projektów realizowanych w ramach KPT. Portal gry-online.pl jak co roku jest jednym z partnerów strategicznych imprezy.

W nadchodzących miesiącach należy spodziewać się regularnych aktualizacji programu i kolejnych ogłoszeń ze strony organizatora. Warto jednak zarejestrować się jak najszybciej, bo wczesna rejestracja tradycyjnie zapewnia najatrakcyjniejszą cenę zarówno dla uczestników, jak i firm decydujących się na wykupienie pakietów sponsorskich.