Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 stycznia 2017, 14:30

W The Elder Scrolls Online pojawi się obszar z Morrowinda – wyspa Vvardenfell?

Przekopywanie się przez pliki The Elder Scrolls Online przyniosło bardzo ciekawe znaleziska. Jeden z fanów odkrył mapę, która potwierdza krążące od miesięcy pogłoski, że ZeniMax Online najwyraźniej planuje rozszerzyć świat swojego MMORPG o wyspę Vvardenfell – miejsce akcji kultowej gry The Elder Scrolls III: Morrowind.

Vvardenfell – to nazwa bliska sercu każdego, kto grał w The Elder Scrolls III: Morrowind. Kryje się pod nią pokryta częściowo popiołem wyspa, cząstka zamieszkanej przez mrocznych elfów (Dunmerów) prowincji Morrowind, na której przed laty przeżyliśmy setki godzin niezapomnianych przygód. I wygląda na to, że Bethesda Softworks zamierza zabrać nas tam jeszcze raz. Jeden z użytkowników Reddita natknął się w plikach gry The Elder Scrolls Online na mapę (możecie ją zobaczyć poniżej), której istnienie nasuwa raczej jednoznaczne wnioski – studio ZeniMax Online najwyraźniej szykuje się do uczynienia Vvardenfell grywalnym obszarem w swoim MMORPG. Kto uważnie śledzi doniesienia o omawianym tytule, mógł usłyszeć podobne pogłoski już parę miesięcy temu, ale odkrycie grafiki stanowi kolejny kamień milowy dla tych spekulacji.

Ostatnie i nadchodzące wydarzenia w rozwoju The Elder Scrolls Online:
  • sierpień 2016 r. – aktualizacja 11 i DLC Shadows of the Hist z argoniańskimi lochami;
  • październik 2016 r. – aktualizacja 12 (One Tamriel) usunęła większość ograniczeń przeszkadzających w swobodnym zwiedzaniu Tamriel;
  • luty 2017 r. – aktualizacja Homestead wprowadzi „housing” (możliwość nabywania i urządzania domów);
  • maj 2017 r. – dodatek z wyspą Vvardenfell?

Analiza wspomnianej mapy sugeruje, że na graczy będzie czekała bardzo rozległa strefa PvE, znacznie większa niż góry Wrothgara – region wprowadzony w dodatku Orsinium. Fani Morrowinda łatwo wypatrzą znajome lokacje, takie jak miasta Vivec, Balmora, Ald’ruhn czy Sadrith Mora. Natomiast osoba odpowiedzialna za przeciek sądzi, że gracze nie będą mieli możliwości dostania się w pobliże Czerwonej Góry (wulkanu wznoszącego się w sercu wyspy). Trzeba też pamiętać, że akcja The Elder Scrolls Online toczy się prawie tysiąc lat przed wydarzeniami z Morrowinda, więc kraina nie będzie wyglądała dokładnie tak, jak ją zapamiętaliśmy – zabraknie chociażby osad i fortów wzniesionych przez Cesarstwo Tamriel (choć zdaje się, że Seyda Neen jest na swoim miejscu, i to w „nienaruszonym” stanie).

Oczywiście nie mamy żadnych oficjalnych informacji na temat tego, kiedy i w jakiej formie zobaczymy Vvardenfell w TESO, ale i w tej materii możemy pokusić się o pewne przypuszczenia. Sądząc po przewidywanych rozmiarach tego obszaru, raczej nie ulega wątpliwości, że wrócić na wyspę będzie dane tylko tym graczom, którzy za to zapłacą (czy to wykupując subskrypcję, czy też nabywając odpowiedni dodatek). Co się zaś tyczy terminu – serwis PCGamesN słusznie zauważył, że na maj bieżącego roku przypadają 15. urodziny Morrowinda, więc byłaby to świetna okazja do ożywienia wspomnień graczy z tego kultowego RPG-a poprzez zabranie ich jeszcze raz na Vvardenfell.