Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 maja 2016, 17:26

autor: Góral

Wiedźmin 3 z czterema nagrodami na Digital Dragons 2016

Podczas Digital Dragons 2016 Wiedźmin 3: Dziki Gon doczekał się czterech kolejnych nagród. Tym razem został on wyróżniony w kategoriach Best Polish Game (Najlepsza polska gra), Best Polish Game Design (Najlepszy polski projekt gry), Best Polish Game Art (Najlepsza polska oprawa artystyczna w grze) i Best Polish Game Audio (Najlepsza polska ścieżka dźwiękowa w grze).

Wiedźmin 3 z czterema nagrodami na Digital Dragons 2016 - ilustracja #1

Wiedźmin 3: Dziki Gon to jedna z najczęściej nagradzanych produkcji ostatnich lat. Polski hit autorstwa studia CD Projekt RED zgarnął do tej pory mnóstwo wyróżnień, w tym tytuł gry roku na Game Developers Choice Awards i The Game Awards 2015, kilka wyróżnień na gali D.I.C.E. itd. itp. Również w naszym kraju nie szczędzono mu pochwał, wystarczy wspomnieć o tytule „Kreatora Kultury”, przyznanym przez tygodnik Polityka oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, nagrodach Empiku czy najważniejszym wyróżnieniu w naszym corocznym plebiscycie. Deweloperzy pewnie już nie mają gdzie trzymać tych wszystkich statuetek i pucharów, ale będą musieli zorganizować jeszcze trochę miejsca, gdyż produkcja doczekała się kolejnych nagród, tym razem z Digital Dragons 2016. Wiedźmin 3: Dziki Gon zwyciężył bowiem w następujących kategoriach:

  • Best Polish Game (Najlepsza polska gra),
  • Best Polish Game Design (Najlepszy polski projekt gry),
  • Best Polish Game Art (Najlepsza polska oprawa artystyczna w grze),
  • Best Polish Game Audio (Najlepsza polska ścieżka dźwiękowa w grze).
31 maja ukaże się drugi dodatek do gry Wiedźmin 3, zatytułowany Krew i wino. - Wiedźmin 3 z czterema nagrodami na Digital Dragons 2016 - wiadomość - 2016-05-17
31 maja ukaże się drugi dodatek do gry Wiedźmin 3, zatytułowany Krew i wino.

Całą sytuację podsumował John Mamais – producent wykonawczy CDPR – stwierdzając, że:

„To niesamowity zastrzyk energii dla zespołów w Krakowie i Warszawie. Wraz z każdą nagrodą rosną też nasze ambicje -- studia w Krakowie i Warszawie niesamowicie się rozwinęły, a to dopiero początek, szczególnie dla CD PROJEKT RED Kraków, nad którym niedługo obejmę pieczę jako szef studia. Planujemy w najbliższym czasie znacznie powiększyć zespół i liczę na to, że entuzjaści tworzenia gier z Krakowa i okolic zechcą właśnie u nas realizować swoją pasję”.

Jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście, to obecnie możecie nadrobić zaległości, inwestując w PC-towe wydanie trzeciego Wiedźmina, które przez kilkanaście najbliższych dni kupicie w promocyjnej cenie na GOG-u. Ponadto w niektórych polskich sklepach ruszyły też inne wiedźmińskie wyprzedaże, dzięki czemu również gracze konsolowi mogą nabyć tytuł w niższej cenie. Szczegóły znajdziecie w ramce obok. Pamiętajcie też, że 31 maja na rynku zadebiutuje drugie i ostatnie rozszerzenie do gry, zatytułowane Krew i wino.