Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 stycznia 2016, 18:26

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

CD Projekt RED z Paszportem Polityki

12 stycznia po raz 23. rozdano nagrody Paszporty Polityki. Wśród laureatów wyróżnień znalazło się studio CD Projekt RED, które otrzymało tytuł „Kreatora Kultury”.

Studio CD Projekt RED w ostatnich miesiącach otrzymało mnóstwo nagród w ten czy inny sposób związanych oczywiście z grą Wiedźmin 3: Dziki Gon. Kolejnego wyróżnienia deweloperzy doczekali się w ramach rozdanych 12 stycznia 2016 roku w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie Paszportów Polityki 2015. Firma może się od teraz pochwalić tytułem „Kreatora Kultury”, przyznanym przez tygodnik Polityka oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. W opublikowanym uzasadnieniu wyboru, czytamy, że deweloperzy zgarnęli nagrodę za:

„twórcze wykorzystanie bohatera prozy Andrzeja Sapkowskiego i stworzenie z „Wiedźmina” wielkiej marki w świecie gier wideo. Za pokazanie, że polskie studio może być potęgą w tej dynamicznie rozwijającej się dziedzinie. A wreszcie za potężny wpływ na rozwój całej nowej branży kulturalnej w Polsce.”

Przy okazji zespół przygotował widoczny powyżej materiał wideo, na którym dziękuje wszystkim osobom uczestniczącym w produkcji trzeciego Wiedźmina. Pozostali laureaci Paszportów Polityki 2015 to:

  • Magnus von Horn (film),
  • Ewelina Marciniak (teatr),
  • Tymek Borowski (sztuki wizualne),
  • Marcin Świątkiewicz (muzyka poważna),
  • Kuba Ziołek (muzyka popularna),
  • Łukasz Orbitowski (literatura).
Laureaci Paszportów Polityki 2015 / Źródło: Polityka.pl - CD Projekt RED z Paszportem Polityki - wiadomość - 2016-01-13
Laureaci Paszportów Polityki 2015 / Źródło: Polityka.pl
CD Projekt RED z Paszportem Polityki - ilustracja #2

Wiedźmin 3: Dziki Gon to trzecia część serii gier wideo tworzonych przez studio CD Projekt RED. Produkcja zadebiutowała w maju 2015 roku na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach PC, gdzie została doceniona nie tylko przez światowe media, ale także przez samych graczy. Tytuł sprzedał się w nakładzie 6 milionów egzemplarzy, przy czym są to dane z końca czerwca 2015 roku. Obecnie wynik ten jest z pewnością dużo wyższy.