Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2015, 07:00

autor: Maciej Żulpo

Wiedźmin 3 grą roku na The Game Awards 2015

Wiedźmin 3: Dziki Gon zgarnął statuetkę gry roku podczas The Game Awards 2015. Polskiej produkcji przyznano również tytuł RPG roku, a CD Projekt RED wybrano najlepszym deweloperem.

Marcin Iwiński odbiera statuetkę gry roku przyznaną Wiedźminowi 3: Dzikiemu Gonowi. - Wiedźmin 3 grą roku na The Game Awards 2015 - wiadomość - 2015-12-04
Marcin Iwiński odbiera statuetkę gry roku przyznaną Wiedźminowi 3: Dzikiemu Gonowi.

The Game Awards to coroczna (rozpoczęta w 2014 roku), prestiżowa gala, której główny cel stanowi popularyzacja i nagradzanie gier oraz deweloperów. Prowadzona jest przez Geoffa Keighleya (wcześniej zajmującego się organizowaniem VGX), a wsparcie przy jej nadawaniu zapewniają takie serwisy, jak YouTube, Twitch czy Steam. Zeszłoroczną edycję obejrzały prawie 2 miliony widzów.

Wiedźmin 3: Dziki Gon grą roku – to informacja wieńcząca tegoroczną galę The Game Awards. Wcześniej CD Projekt RED otrzymało statuetkę dla najlepszego dewelopera. Oprócz nich jury przyznało Dzikiemu Gonowi nagrodę gry RPG roku. W ten sposób trzeci Wiedźmin zgarnął trzy wyróżnienia (spośród siedmiu, do których był nominowany).

Na scenie dwukrotnie pojawił się Marcin Iwiński, współzałożyciel CD Projektu, który po wygranej Wiedźmina 3 stwierdził:

Zaczęliśmy w 2002 roku, marząc o stworzeniu dojrzałego, jak najbardziej nieliniowego erpega – i nikt w nas nie wierzył. Po pięciu latach – wyłącznie na pecetach – pojawił się pierwszy Wiedźmin. Po nim Wiedźmin 2. A ta nagroda podsumowuje wszystkie trzy gry z serii.

Jako że The Game Awards 2015 jest ostatnim większym wydarzeniem branżowym w tym roku, wiadomość o otrzymaniu przez polską produkcję dwóch statuetek pokazuje, że pod wieloma względami trzeci Wiedźmin okazał się niedościgniony. Szczególnie że rywalizował z bardzo silną konkurencją, jak cieszący się dużą popularnością Fallout 4 czy Metal Gear Solid V. Wcześniej przygody Białego Wilka docenili sami gracze, przyznając im cztery „złote joysticki”. Ale nawet tak optymistyczna konkluzja The Game Awards nie powinna sprawić, że Redzi osiądą na laurach. Wręcz przeciwnie – już w grudniu ukaże się kolejna łatka do gry, a pierwszy kwartał przyszłego roku przyniesie dodatek Krew i Wino.

The Game Awards 2015

Wyróżnienia jury

Wyróżnienia fanów

  • Najbardziej oczekiwana gra – No Man’s Sky
  • Najlepsza gra esportowa – Counter-Strike: Global Offensive
  • Najlepszy zespół esportowy – Optic Gaming
  • Najlepszy gracz esportowy – Kenny „kennyS” Schrub
  • Najlepsza kreacja fanowska– Portal Stories: Mel
  • Trendujący gracz – Greg Miller