Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 maja 2016, 18:12

autor: Ender

Zapowiedziano Dragon Ball: Xenoverse 2

Firma Bandai Namco zapowiedziała właśnie grę Dragon Ball: Xenoverse 2, która będzie bezpośrednią kontynuacją wydanego w ubiegłym roku Dragon Ball: Xenoverse. Tytuł trafi na konsole PlayStation 4 i Xbox One, a także komputery PC.

Mimo dwudziestu siedmiu lat na karku, marka Dragon Ball ma się wciąż bardzo dobrze. Firma Bandai Namco zapowiedziała właśnie oficjalnie kolejną grę z uniwersum, zatytułowaną Dragon Ball: Xenoverse 2. Produkcja jest kontynuacją pierwszego Dragon Ball: Xenoverse, który zadebiutował w ubiegłym roku. Okazał się on sporym sukcesem dla wydawcy, który jeszcze w lutym informował, że do sklepów powędrowało w sumie blisko 3,2 miliona sztuk gry. Największą zaletą drugiej części ma być to, że porzuciła ona wreszcie platformy poprzedniej generacji, a więc Xboksa 360 i PlayStation 3. Dzięki tej zmianie Xenoverse 2 zaoferuje nowe elementy rozgrywki oraz znacznie lepszą oprawę graficzną, która według twórców przedstawi „największy i najbardziej widowiskowy wirtualny świat Dragon Balla”. Gra ukaże się równocześnie na komputerach PC oraz PlayStation 4 i Xboksie One.

Za produkcję Dragon Ball: Xenoverse 2 odpowiada studio Dimps z Osaki, które ma na koncie także poprzednią część serii. Tytuł będzie kontynuował ustaloną już formułę, przedstawiając oryginalną fabułę, łączącą elementy ze wszystkich serii telewizyjnego anime, a także filmów kinowych. Dzięki temu zobaczymy pokaźną galerię znanych postaci. Ponownie stworzymy także własnego unikalnego bohatera. W trakcie rozgrywki będziemy mogli zwiedzać również swobodnie pokaźnej wielkości miasto-hub, które przedstawione zostało w zwiastunie. Więcej informacji na temat gry, w tym najprawdopodobniej jej przybliżoną datę premiery, poznamy podczas targów E3, które odbędą się w dniach 14-16 czerwca.

  1. Oficjalna strona Dragon Ball: Xenoverse 2