Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 maja 2016, 18:26

autor: Makek

The Elder Scrolls Travels: Oblivion - ujawniono dwa gameplaye z anulowanej gry na PSP

Dziś w sieci pojawiły się dwa filmy z anulowanej odsłony serii The Elder Scrolls na konsolę PSP. The Elder Scrolls Travels: Oblivion zostało anulowane w 2007 roku, a po grze pozostał ślad w postaci kilku obrazków i ogólnego zarysu mechaniki rozgrywki.

The Elder Scrolls Travels: Oblivion bazował na wydanym w 2006 roku Oblivionie. - The Elder Scrolls Travels: Oblivion - ujawniono dwa gameplaye z anulowanej gry na PSP - wiadomość - 2016-05-17
The Elder Scrolls Travels: Oblivion bazował na wydanym w 2006 roku Oblivionie.

AKTUALIZACJA: Niestety, obydwa gameplaye zostały szybko zdjęte z kanału YouTube użytkownika PtoPOnline. Wszystko z powodu roszczeń dotyczących praw autorskich zgłoszonych przez ZeniMax Media – właściciela Bethesdy. W sieci jednak nic nie ginie i filmy pojawiły się ponownie: linki do nich w serwisie vid.me znajdują się poniżej.

The Elder Scrolls Travels: Oblivion - ujawniono dwa gameplaye z anulowanej gry na PSP - ilustracja #2

The Elder Scrolls Travels: Oblivion to anulowana gra akcji z gatunku RPG, należąca do serii The Elder Scrolls. Była ona tworzona ekskluzywnie na PlayStation Portable i miała bazować na stworzonym przez Bethesdę i wydanym w 2006 roku na PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360 The Elder Scrolls IV: Oblivion. Produkcją zajęły się w 2005/2006 roku studia Climax Group London oraz Climax Group Los Angeles. Projekt został jednak anulowany w 2007 roku.

Filmy prezentujące rozgrywkę w The Elder Scrolls Travels: Oblivion pojawiły się dziś na kanale YouTube użytkownika PtoPOnline. Na podstawie materiałów wideo można zaobserwować, na jak zaawansowanym etapie znajdowała się gra i jak ciekawie się prezentowała. Pierwszy gameplay dotyczy wersji z czerwca 2006 roku – czyli jeszcze przed faktyczną zapowiedzią The Elder Scrolls Travels: Oblivion. W materiale wideo przedstawiono poziom więzienny, w którym nasz bohater przemierza lochy i walczy z przeciwnikami. Widać tu już m.in. system walki oraz ekwipunek naszej postaci. Z uwagi na fakt, że wersja ta była stworzona miesiące przed oficjalnym ogłoszeniem, należy założyć, że roiło się w niej od błędów i niedociągnięć. Mimo to, Oblivion na PSP już na tym etapie prezentował się bardzo dobrze i przede wszystkim widać w nim charakterystyczny klimat, nawiązujący do pierwowzoru.

  1. Zobacz pierwszy gameplay The Elder Scrolls Travels: Oblivion z czerwca 2006 roku.
  2. Zobacz drugi gameplay The Elder Scrolls Travels: Oblivion ze stycznia 2007 roku.

Drugi film przedstawia gameplay ze stycznia 2007 roku. Jak w wersji sprzed 6 miesięcy, także i tutaj pokazano etap w lochach, a główna postać po raz kolejny próbuje się wydostać z więzienia. Całość wygląda na znacznie bardziej złożoną, co przejawia się chociażby w bardziej rozległych pomieszczeniach czy większej liczbie przeciwników. Na tym etapie można zauważyć, że The Elder Scrolls Travels: Oblivion zaczynała nabierać kształtów i miała dużo zawartości, np. postaci niezależne, z którymi można rozmawiać. Ponadto na trwającym prawie 24 minuty materiale bohater przemierza jaskinię, miasto czy wnętrza budynków.

The Elder Scrolls Travels: Oblivion - ujawniono dwa gameplaye z anulowanej gry na PSP - ilustracja #3

Powyższe filmy pokazują, że anulowany Oblivion na PSP działał i wyglądał dobrze – jak na wczesną wersję gry. Z uwagi na ograniczenia techniczne, jakie niosło ze sobą produkowanie gry na konsolę przenośną, TES Travels: Oblivion miał być bardziej liniowy niż oryginalna wersja od Bethesda Game Studios. Mimo tego, deweloper – Climax Group London – posiadał dostęp do wczesnych wersji Obliviona, co zaowocowało bardzo wiernym odwzorowaniem klimatu pierwowzoru. Dokładając do tego ponad 180 misji do wykonania, z których wiele z nich rozwijało i wyjaśniało wątki z podstawowego Obliviona, otrzymano przepis na produkcję, w którą z chęcią zagrałby niejeden fan serii The Elder Scrolls. Deweloperzy tłumaczyli się zbyt małą ilością czasu i pieniędzy do dopracowania i wydania Travels: Oblivion, przez co ostatecznie projekt został porzucony. Nic jednak straconego - jeden z graczy, posiadający płyty z kopiami The Elder Scrolls Travels: Oblivion, pracuje nad udostępnieniem gry wszystkim chętnym zagrać w tę niedokończoną produkcję samemu. Jego poczynania możecie śledzić w wątku na Reddicie.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

The Elder Scrolls Travels: Oblivion

The Elder Scrolls Travels: Oblivion