Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSP
Okładka The Elder Scrolls Travels: Oblivion (PSP)

The Elder Scrolls Travels: Oblivion PSP

Specjalne wydanie gry The Elder Scrolls: Oblivion. Produkcję The Elder Scrolls Travels: Oblivion firma Bethesda Softworks zleciła studiu Climax.

RPG | klasyczne RPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka The Elder Scrolls Travels: Oblivion (PSP)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

anulowana

Czwarta część serii The Elder Scrolls stała się na tyle popularna, że przedstawiciele firmy Bethesda Softworks postanowili wydać ją także na przenośną konsolę PSP, a zadanie stworzenia tej gry powierzono firmie Climax. Jednak produkcja owa znacznie różni się od wersji, przeznaczonej dla PC oraz konsol Xbox 360 i PlayStation 3, a pierwszą zauważalną odmiennością jest tytuł, bowiem nazywa się ona The Elder Scrolls Travels: Oblivion.

Najważniejszą różnicą w stosunku do pozostałych wersji Obliviona jest fakt, akcja omawianej pozycji została przeniesiona zupełnie w inne realia, a sama gra stała się tzw. dungeon crawlerem. Autorzy zrezygnowali z otwartych przestrzeni i ogromnych lokacji, ponieważ konsola PSP najwidoczniej nie poradziłaby sobie z generowaniem zaawansowanej grafiki, a skupili się na zamkniętych pomieszczeniach i przemierzaniu niezliczonej ilości lochów, katakumb, czy kanałów.

W trakcie zabawy na gracza czeka dziesięć rozległych poziomów, na których spotykamy zarówno bohaterów niezależnych, powierzających nam pewne zadania do wykonania, jak i masę najróżniejszych bestii. Przygotowano także osiemnaście ciekawych umiejętności, niejednokrotnie ratujących protagoniście skórę. Dodatkowo jak na grę cRPG przystało, główny bohater oznaczony jest odpowiednimi statystykami, które w miarę postępów można rozwijać w wybrany przez siebie sposób. Ponadto specjalnie na potrzeby The Elder Scrolls Travels: Oblivion producenci przygotowali zaawansowany system sterowania, dzięki któremu poruszanie się w wirtualnym świecie stało się niezwykle intuicyjne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 UMD

Oczekiwania czytelników: 8.2 / 10 na podstawie 145 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Elder Scrolls Travels: Oblivion

16+

Wymagania sprzętowe The Elder Scrolls Travels: Oblivion

PlayStation Portable

Wykorzystuje: karta pamięci 32 MB

The Elder Scrolls Travels: Oblivion - ujawniono dwa gameplaye z anulowanej gry na PSP
The Elder Scrolls Travels: Oblivion - ujawniono dwa gameplaye z anulowanej gry na PSP

wiadomość17 maja 2016

Dziś w sieci pojawiły się dwa filmy z anulowanej odsłony serii The Elder Scrolls na konsolę PSP. The Elder Scrolls Travels: Oblivion zostało anulowane w 2007 roku, a po grze pozostał ślad w postaci kilku obrazków i ogólnego zarysu mechaniki rozgrywki.

Bethesda interesuje się filmem na podstawie Obliviona?
Bethesda interesuje się filmem na podstawie Obliviona?

wiadomość10 września 2010

Firma ZeniMax zgłosiła w ubiegłym miesiącu aplikację rejestracyjną dotyczącą możliwości stworzenia filmu na podstawie gry Oblivion. Nie znaczy to oczywiście, że taki obraz powstaje, ale na pewno jest rozważany. Produkcja Bethesdy z 2006 roku reprezentuje uniwersum The Elder Scrolls, które jeszcze nie zostało przeniesione na ekrany kin czy telewizorów.

The Elder Scrolls MMO zamiast piątej części serii?
The Elder Scrolls MMO zamiast piątej części serii?

wiadomość16 sierpnia 2009

Todd Howard z Bethesdy powiedział podczas konferencji na imprezie QuakeCon 2009, że firma nie ma obecnie planów odnośnie piątej części cyklu The Elder Scrolls. Dość zaskakujące stwierdzenie, bo wielu fanów spodziewało się ujawnienia kolejnej odsłony znanej sagi RPG, która istnieje od kilkunastu lat. Być może coś o tym świecie jednak usłyszymy, bo Howard dał pewną wskazówkę.

Produkcja Obliviona w wersji dla PSP wstrzymana?

wiadomość12 listopada 2007

Oblivion w wydaniu PSP – czyli The Elder Scrolls Travels: Oblivion – podobno powstawał. Podobno, ponieważ nikt nigdy nie zabiegał szczególnie o to, by utwierdzić nas w takowym przekonaniu. Ostatnie dni wskazują, że plan wyprodukowania przenośnej wersji epickiej przygody spalił na panewce.

The Elder Scrolls Online pierwszym produktem firmy ZeniMax Online Studios?

wiadomość2 listopada 2007

Redaktorzy serwisu Voodoo Extreme 3D odkryli, że koncern ZeniMax Media zarejestrował domenę ElderScrollsOnline.com. Nazwa ta sugeruje, że amerykańska firma przymierza się do produkcji gry z cyklu The Elder Scrolls w konwencji MMO.