Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSP
Okładka Dungeon Siege: Throne of Agony (PSP)

Dungeon Siege: Throne of Agony PSP

Dungeon Siege: Throne of Agony studia SuperVillain, to pierwsza okazja dla posiadaczy PSP na poznanie pecetowego uniwersum Dungeon Siege. Konsolowa historia rozpoczyna się mniej więcej w momencie zakończenia drugiej części serii.

Akcji | fantasy | hack'and'slash | widok izometryczny | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Dungeon Siege: Throne of Agony (PSP)

wydawca: 2K Games

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

30października2006

16lutego2007

pudełko PL

Dungeon Siege: Throne of Agony studia SuperVillain, to pierwsza okazja dla posiadaczy PSP na poznanie pecetowego uniwersum Dungeon Siege. Konsolowa historia rozpoczyna się mniej więcej w momencie zakończenia drugiej części serii, wydanej na PC. Throne of Agony podtrzymuje tendencję do tworzenia coraz bardziej skomplikowanej fabuły, którą poznajemy głównie poprzez czytanie wstawek tekstowych. Nie brakuje jednak krótkich scenek filmowych, z reguły wprowadzających nowe misje i zadania.

Sposób rozgrywki jest nie zmieniony w stosunku do poprzednich tytułów, co oznacza, że czeka nas niemało zróżnicowanych lokacji do zbadania, mnóstwo skarbów do zdobycia lub odnalezienia, a wszystko to okraszone niemal bezustanną walką w trybie rzeczywistym. Swojego bohatera wybieramy spośród czwórki dostępnych na początku postaci. Nie jest to zbyt wielka liczba ale w zamian otrzymujemy dość duże pole manewru w zakresie rozwoju bohatera. Jest osiem klas zawodowych do wyboru, co więcej, w miarę postępów w grze, osiągając coraz wyższe poziomy, możemy wyspecjalizować się w dalszych, aż szesnastu, klasach.

Mimo tego, że podróżujemy w grupie (w trakcie rozgrywki spotykamy szesnaście postaci możliwych do przyłączenia - zarówno humanoidów jak i zwierząt. Każdy z naszych towarzyszy ma unikalne umiejętności, z których możemy korzystać w odpowiedniej chwili, przełączając się po prostu na daną postać. Niejednokrotnie wykorzystanie zdolności partnerów jest sprawą kluczową dla osiągnięcia postępów w grze.

Na swej drodze spotykamy ponad sto potworów, niczego nie pragnących bardziej, jak pozbawienia nas życia. Weterani serii na pewno rozpoznają niektóre gatunki monstrów, ale też sporo zostało stworzonych na potrzeby nowej gry. Całe szczęście twórcy zaopatrzyli nas w całkiem pokaźny arsenał, ponad stu narzędzi walki, czarów i umiejętności bojowych, które pomagają nam wyjść cało z opresji.

Nowością w serii jest całkowicie nowy sposób podróżowania do odległych zakątków świata. Nie musimy wędrować pieszo, nie ma również możliwości teleportacji. Tym razem korzystamy ze środków transportu takich, jak statki powietrzne, łodzie itp.

Twórcy gry pomyśleli również o rozgrywce wieloosobowej. Bawimy się na dwa sposoby: w dwie osoby działamy w trybie cooperative, albo tez korzystamy z opcji Multiplayer Arena, gdzie toczymy pojedynki z innymi graczami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 222 głosów czytelników.

Gry podobne do Dungeon Siege: Throne of Agony

Klasyfikacja PEGI Dungeon Siege: Throne of Agony

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Dungeon Siege: Throne of Agony

PlayStation Portable

PlayStation Portable

Wykorzystuje: karta pamięci 32 MB

Pierwsze screeny z Dungeon Siege III
Pierwsze screeny z Dungeon Siege III

wiadomość28 lipca 2010

Trzecia część Dungeon Siege została oficjalnie ujawniona na tegorocznym E3, do tej pory jednak mogliśmy obejrzeć jedynie ładne, ale niewiele mówiące artworki. Teraz uległo to zmianie, gdyż twórcy udostępnili pierwsze prawdziwe screenshoty oraz krótką zapowiedź video.

Chris Taylor opowiada o Dungeon Siege 3

wiadomość6 czerwca 2008

O tym, że Gas Powered Games chętnie wydałoby kolejną odsłonę swojego sztandarowego hack’n’slasha, informowaliśmy już w styczniu. Dopiero dziś jednak głos w sprawie zabrał główny producent serii Dungeon Siege, Chris Taylor. W wywiadzie dla niemieckiego Eurogamera deweloper zdradził swoją koncepcję na nowe przedsięwzięcie.

Film na podstawie gry Dungeon Siege zadebiutował w amerykańskich kinach
Film na podstawie gry Dungeon Siege zadebiutował w amerykańskich kinach

wiadomość14 stycznia 2008

Kosztujący 60 milionów dolarów film In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale, trafił w ubiegły piątek do kin w Stanach Zjednoczonych. Nowy obraz Uwe Bolla nie cieszy się wielką popularnością wśród amerykańskich widzów, choć na razie radzi sobie lepiej od poprzednich dokonań niemieckiego reżysera.

Kilka ciekawostek z obozu Gas Powered Games

wiadomość13 stycznia 2008

Chris Taylor, znany i uznany twórca takich gier, jak Total Annihilation i Supreme Commander podzielił z się z czytelnikami serwisu IGN kilkoma informacjami, z których te najciekawsze przedstawiamy Wam poniżej.

Nowy zwiastun filmu In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale (23/11/07)
Nowy zwiastun filmu In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale (23/11/07)

wiadomość23 listopada 2007

W Internecie pojawił się kolejny zwiastun filmu In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale, za którego powstaniem stoi Uwe Boll. Najnowsze dzieło niemieckiego reżysera już za tydzień będzie wyświetlane za naszą zachodnią granicą, a na początku przyszłego roku trafi do amerykańskich kin.