Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSP
Okładka Dungeon Siege: Throne of Agony (PSP)
OkładkaDungeon Siege: Throne of Agony (PSP)

Dungeon Siege: Throne of Agony PSP

Dungeon Siege: Throne of Agony studia SuperVillain, to pierwsza okazja dla posiadaczy PSP na poznanie pecetowego uniwersum Dungeon Siege. Konsolowa historia rozpoczyna się mniej więcej w momencie zakończenia drugiej części serii.

Akcji | fantasy | hack'and'slash | widok izometryczny | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dungeon Siege: Throne of Agony Premiera PSP

30października2006

pudełko PL

16lutego2007

producent: SuperVillain Studios wydawca: 2K Games wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Dungeon Siege: Throne of Agony

Silverfall

God Eater 2

Monster Hunter Portable 3rd

Dungeon Siege: Throne of Agony studia SuperVillain, to pierwsza okazja dla posiadaczy PSP na poznanie pecetowego uniwersum Dungeon Siege. Konsolowa historia rozpoczyna się mniej więcej w momencie zakończenia drugiej części serii, wydanej na PC. Throne of Agony podtrzymuje tendencję do tworzenia coraz bardziej skomplikowanej fabuły, którą poznajemy głównie poprzez czytanie wstawek tekstowych. Nie brakuje jednak krótkich scenek filmowych, z reguły wprowadzających nowe misje i zadania.

Sposób rozgrywki jest nie zmieniony w stosunku do poprzednich tytułów, co oznacza, że czeka nas niemało zróżnicowanych lokacji do zbadania, mnóstwo skarbów do zdobycia lub odnalezienia, a wszystko to okraszone niemal bezustanną walką w trybie rzeczywistym. Swojego bohatera wybieramy spośród czwórki dostępnych na początku postaci. Nie jest to zbyt wielka liczba ale w zamian otrzymujemy dość duże pole manewru w zakresie rozwoju bohatera. Jest osiem klas zawodowych do wyboru, co więcej, w miarę postępów w grze, osiągając coraz wyższe poziomy, możemy wyspecjalizować się w dalszych, aż szesnastu, klasach.

Mimo tego, że podróżujemy w grupie (w trakcie rozgrywki spotykamy szesnaście postaci możliwych do przyłączenia - zarówno humanoidów jak i zwierząt. Każdy z naszych towarzyszy ma unikalne umiejętności, z których możemy korzystać w odpowiedniej chwili, przełączając się po prostu na daną postać. Niejednokrotnie wykorzystanie zdolności partnerów jest sprawą kluczową dla osiągnięcia postępów w grze.

Na swej drodze spotykamy ponad sto potworów, niczego nie pragnących bardziej, jak pozbawienia nas życia. Weterani serii na pewno rozpoznają niektóre gatunki monstrów, ale też sporo zostało stworzonych na potrzeby nowej gry. Całe szczęście twórcy zaopatrzyli nas w całkiem pokaźny arsenał, ponad stu narzędzi walki, czarów i umiejętności bojowych, które pomagają nam wyjść cało z opresji.

Nowością w serii jest całkowicie nowy sposób podróżowania do odległych zakątków świata. Nie musimy wędrować pieszo, nie ma również możliwości teleportacji. Tym razem korzystamy ze środków transportu takich, jak statki powietrzne, łodzie itp.

Twórcy gry pomyśleli również o rozgrywce wieloosobowej. Bawimy się na dwa sposoby: w dwie osoby działamy w trybie cooperative, albo tez korzystamy z opcji Multiplayer Arena, gdzie toczymy pojedynki z innymi graczami.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 UMD

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 225 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dungeon Siege: Throne of Agony

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Dungeon Siege: Throne of Agony Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB