Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSP
Okładka Untold Legends: Brotherhood of the Blade (PSP)
OkładkaUntold Legends: Brotherhood of the Blade (PSP)

Untold Legends: Brotherhood of the Blade PSP

Jeden z pierwszych zręcznościowych cRPG-ów wydanych na przenośną konsolkę firmy Sony. Wcielamy się w postać bohatera reprezentującego jedną z czterech możliwych profesji i wyruszamy na ratunek magicznej metropolii Aven.

Akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Untold Legends: Brotherhood of the Blade Premiera PSP

22marca2005

pudełko PL

2września2005

Gry podobne do Untold Legends: Brotherhood of the Blade

Jeanne d'Arc

Silverfall

The Elder Scrolls Travels: Oblivion

Untold Legends: Brotherhood of the Blade to typowo zręcznościowy cRPG, zaliczany do gatunku gier określanych mianem hack’n’slash. Oznacza to, iż kluczowy punkt programu stanowią pojedynki z siłami wroga. Elementy typowe dla klasycznych gier role-playing zdecydowanie schodzą natomiast na dalszy plan. Omawiany produkt pod wieloma względami przypomina kultowego Diablo czy konsolową serię Baldur’s Gate: Dark Alliance. Untold Legends powstał wyłącznie z myślą o przenośnej konsolce firmy Sony.

Fabuła gry, co nie powinno zresztą dziwić, w trakcie właściwej rozgrywki odgrywa co najwyżej symboliczną rolę. Gracz wciela się w jednego z członków tytułowego bractwa, wysłanego z zadaniem uratowania magicznego miasta Aven, któremu zagrażają rosnące w siłę oddziały wroga. Jeszcze przed przystąpieniem do właściwej rozgrywki należy utworzyć własną postać. Autorzy Untold Legends przygotowali cztery zróżnicowane profesje – rycerza, berserkera, alchemika oraz druida. Przebieg rozgrywki dla każdej z tych klas w dość znacznym stopniu się różni. Tyczy się to zarówno stylu prowadzenia walk, jak i dostępnych czarów czy umiejętności. Sterowana postać w miarę wygrywania kolejnych starć i eliminowania potworów zdobywa oczywiście punkty doświadczenia. W grze nie zabrakło również typowych dla klasycznych cRPG-ów magicznych przedmiotów i artefaktów, dzięki którym można dodatkowo wzmacniać posiadaną postać. Zdobywane obiekty można również sprzedawać u lokalnych kupców.

Na naszej drodze staje ponad 150 typów potworów, wzorowanych na najpopularniejszych istotach z gatunku fantasy (gobliny, orki, trolle itp.). W grze nie zabrakło również kilku wyjątkowo potężnych bossów. Wzorem pierwszej części Diablo świat gry przy każdym rozpoczynaniu zabawy jest losowo generowany. Untold Legends posiada dość rozbudowany multiplayer dla czterech osób. Zawodnicy mogą bawić się w trybie kooperacji, zaliczając przygotowaną przez producentów kampanię w formie drużyny. Oprawa wizualna omawianej zręcznościówki prezentuje wysoki poziom. Na uwagę zasługuje przede wszystkim zróżnicowane otoczenie. Pojedynki toczą się zarówno pod gołym niebem, jak i w lochach, czy katakumbach. Akcja obserwowana jest w typowym dla tego gatunku rzucie izometrycznym.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 UMD

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 183 głosów czytelników.

Untold Legends: Brotherhood of the Blade cena w dniu premiery: 249 PLN

Klasyfikacja PEGI Untold Legends: Brotherhood of the Blade

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Untold Legends: Brotherhood of the Blade Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci