Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSP
Okładka The Legend of Heroes: A Tear of Vermillion (PSP)

The Legend of Heroes: A Tear of Vermillion PSP

Jeden z pierwszych japońskich cRPG-ów wydanych na przenośną konsolkę firmy Sony. Wcielamy się w postać młodego chłopaka o imieniu Avin, wyruszającego na poszukiwania zaginionej siostry.

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka The Legend of Heroes: A Tear of Vermillion (PSP)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

15listopada2005

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Legend of Heroes to typowy japoński cRPG, pod wieloma względami przypominający takie produkcje jak Breath of Fire, Final Fantasy, czy Golden Sun. Co ciekawe, mamy tu do czynienia z pełnoprawną kontynuacją. Poprzednia część gry (Eiyuu Densetsu) ukazała się jednak wyłącznie w Japonii, produkcja ta stanowiła bowiem jeden ze startowych „tytułów” konsolki PSP. The Legend of Heroes na całe szczęście dokładnie objaśnia wszystkie elementy fabuły, tak więc znajomość całej sagi nie jest wymagana. Gra, z oczywistych względów, ukazała się wyłącznie na PSP.

W trakcie zabawy wcielamy się w postać młodego chłopaka o imieniu Avin, który wyrusza na poszukiwania swojej siostry – Eimelle. Rodzeństwo rozdzieliło się w wyniku niedawnego ataku ze strony wrogiej frakcji. Z czasem okazuje się, iż Eimelle dla wspomnianej organizacji stanowi ważny cel, dzięki swym tajemniczym zdolnościom może się bowiem przyczynić się do przejęcia kontroli nad całą krainą. Avin nie może do tego oczywiście dopuścić. Jak na klasyczny japoński cRPG przystało, gra wypełniona jest licznymi i dość zaskakującymi zwrotami akcji. Cała zabawa wymaga poświęcenia omawianej produkcji co najmniej stu godzin wolnego czasu, zakładając oczywiście, iż gracz zdecyduje się wypełniać większość nieobowiązkowych zadań.

Rozgrywka przebiega w dość klasyczny sposób. Avin zajmuje się przede wszystkim eksploracją rozległego świata gry. Główny bohater wykonuje różnorakie questy, rozmawia z postaciami niezależnymi, czy też rozwiązuje niezbyt skomplikowane zagadki. Kluczowy punkt programu stanowią oczywiście pojedynki z siłami wroga. Bitwy toczone są w trybie turowym, dzięki czemu kolejne posunięcia mogą być staranniej planowane. Na uwagę zasługuje możliwość przyłączenia zwierzęcia do drużyny, tak aby wspomagało ono Avina w trakcie kolejnych starć.

Oprawa wizualna gry stanowi zgrabne połączenie dwuwymiarowych elementów (krajobrazy, wybrane przedmioty itp.) z trójwymiarowymi postaciami. Na uwagę zasługują liczne efekty świetlne, towarzyszące przede wszystkim mającym miejsce w trakcie gry pojedynkom. The Legend of Heroes nie zawiera niestety żadnych trybów multiplayer.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 2,2 / 10 na podstawie 78 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.0 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Gry podobne do The Legend of Heroes: A Tear of Vermillion

Wymagania wiekowe The Legend of Heroes: A Tear of Vermillion

12+

Wymagania sprzętowe The Legend of Heroes: A Tear of Vermillion

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
The Legend of Heroes po raz trzeci
The Legend of Heroes po raz trzeci

wiadomość14 grudnia 2006

Dla zwolenników dalekowschodnich gier fabularnych dobrą ofertę ma konsola PlayStation Portable. Platforma ta otrzymała już dwie części popularnej serii The Legend of Heroes, a korporacja Namco Bandai zapowiedziała właśnie, że w drodze znajduje się trzeci epizod cyklu. Nosi on podtytuł Song of the Ocean i zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych za miesiąc.

Nadciąga druga część gry The Legend of Heroes

wiadomość21 kwietnia 2006

Amerykański oddział jednego z największych światowych wydawców, firmy Namco Bandai, ogłosił, iż podczas tegorocznego lata swą premierę będzie miała kontynuacja gry The Legend of Heroes: A Tear of Vermillion. Pozycja zatytułowana The Legend of Heroes II: Prophecy of the Moonlight Witch zostanie wydana, podobnie jak poprzedniczka, jedynie na przenośną konsolę PSP.

Gra The Legend of Heroes: A Tear of Vermillion pojechała do tłoczni

wiadomość3 listopada 2005

Firma Bandai Games poinformowała, że prace nad jej najnowszym japońskim cRPG, noszącym tytuł The Legend of Heroes: A Tear of Vermillion, zostały właśnie ukończone, tym samym gra uzyskała status „gold” i powędrowała do tłoczni.