Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSP
Okładka The Legend of Heroes: A Tear of Vermillion (PSP)
OkładkaThe Legend of Heroes: A Tear of Vermillion (PSP)

The Legend of Heroes: A Tear of Vermillion PSP

Jeden z pierwszych japońskich cRPG-ów wydanych na przenośną konsolkę firmy Sony. Wcielamy się w postać młodego chłopaka o imieniu Avin, wyruszającego na poszukiwania zaginionej siostry.

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Legend of Heroes: A Tear of Vermillion Premiera PSP

15listopada2005

producent: Nihon Falcom Corp wydawca: Bandai Namco Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

The Legend of Heroes to typowy japoński cRPG, pod wieloma względami przypominający takie produkcje jak Breath of Fire, Final Fantasy, czy Golden Sun. Co ciekawe, mamy tu do czynienia z pełnoprawną kontynuacją. Poprzednia część gry (Eiyuu Densetsu) ukazała się jednak wyłącznie w Japonii, produkcja ta stanowiła bowiem jeden ze startowych „tytułów” konsolki PSP. The Legend of Heroes na całe szczęście dokładnie objaśnia wszystkie elementy fabuły, tak więc znajomość całej sagi nie jest wymagana. Gra, z oczywistych względów, ukazała się wyłącznie na PSP.

W trakcie zabawy wcielamy się w postać młodego chłopaka o imieniu Avin, który wyrusza na poszukiwania swojej siostry – Eimelle. Rodzeństwo rozdzieliło się w wyniku niedawnego ataku ze strony wrogiej frakcji. Z czasem okazuje się, iż Eimelle dla wspomnianej organizacji stanowi ważny cel, dzięki swym tajemniczym zdolnościom może się bowiem przyczynić się do przejęcia kontroli nad całą krainą. Avin nie może do tego oczywiście dopuścić. Jak na klasyczny japoński cRPG przystało, gra wypełniona jest licznymi i dość zaskakującymi zwrotami akcji. Cała zabawa wymaga poświęcenia omawianej produkcji co najmniej stu godzin wolnego czasu, zakładając oczywiście, iż gracz zdecyduje się wypełniać większość nieobowiązkowych zadań.

Rozgrywka przebiega w dość klasyczny sposób. Avin zajmuje się przede wszystkim eksploracją rozległego świata gry. Główny bohater wykonuje różnorakie questy, rozmawia z postaciami niezależnymi, czy też rozwiązuje niezbyt skomplikowane zagadki. Kluczowy punkt programu stanowią oczywiście pojedynki z siłami wroga. Bitwy toczone są w trybie turowym, dzięki czemu kolejne posunięcia mogą być staranniej planowane. Na uwagę zasługuje możliwość przyłączenia zwierzęcia do drużyny, tak aby wspomagało ono Avina w trakcie kolejnych starć.

Oprawa wizualna gry stanowi zgrabne połączenie dwuwymiarowych elementów (krajobrazy, wybrane przedmioty itp.) z trójwymiarowymi postaciami. Na uwagę zasługują liczne efekty świetlne, towarzyszące przede wszystkim mającym miejsce w trakcie gry pojedynkom. The Legend of Heroes nie zawiera niestety żadnych trybów multiplayer.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 UMD

Ocena użytkowników: 2,3 / 10 na podstawie 79 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.0 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Legend of Heroes: A Tear of Vermillion: 12+

The Legend of Heroes: A Tear of Vermillion Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB