Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 listopada 2005, 09:01

autor: Krooliq

Gra The Legend of Heroes: A Tear of Vermillion pojechała do tłoczni

Firma Bandai Games poinformowała, że prace nad jej najnowszym japońskim cRPG, noszącym tytuł The Legend of Heroes: A Tear of Vermillion, zostały właśnie ukończone, tym samym gra uzyskała status „gold” i powędrowała do tłoczni.

Firma Bandai Games poinformowała, że prace nad jej najnowszym japońskim cRPG, noszącym tytuł The Legend of Heroes: A Tear of Vermillion, zostały właśnie ukończone, tym samym gra uzyskała status „gold” i powędrowała do tłoczni. W zachodnich sklepach produkt pojawi się już 15 listopada. Na razie nie wiemy, czy i ewentualnie kiedy omawiamy tytuł ujrzymy na naszych półkach sklepowych.

The Legend of Heroes to typowy japoński cRPG, pod wieloma względami przypominający takie produkcje jak Breath of Fire, Final Fantasy, czy Golden Sun. Co ciekawe, mamy tu do czynienia z pełnoprawną kontynuacją. Poprzednia część gry (Eiyuu Densetsu) ukazała się jednak wyłącznie w Japonii, produkcja ta stanowiła bowiem jeden ze startowych „tytułów” konsolki PSP. The Legend of Heroes na całe szczęście dokładnie objaśnia wszystkie elementy fabuły, tak więc znajomość całej sagi nie jest wymagana.

W trakcie zabawy wcielamy się w postać młodego chłopaka o imieniu Avin, który wyrusza na poszukiwania swojej siostry – Eimelle. Rodzeństwo rozdzieliło się w wyniku niedawnego ataku ze strony wrogiej frakcji. Z czasem okazuje się, iż Eimelle dla wspomnianej organizacji stanowi ważny cel, dzięki swym tajemniczym zdolnościom może się bowiem przyczynić się do przejęcia kontroli nad całą krainą. Avin nie może do tego oczywiście dopuścić.

Więcej informacji na temat omawianej produkcji znajdziecie w naszej Encyklopedii Gier .