Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSP
Okładka PoPoLoCrois (PSP)
OkładkaPoPoLoCrois (PSP)

PoPoLoCrois PSP

Dwuwymiarowy japoński cRPG, pod wieloma względami nawiązujący do klasyków gatunku pokroju "Breath of Fire" czy "Final Fantasy". Wcielamy się w postać księcia Pietro i wyruszamy na ratunek tytułowej krainie PoPoLoCrois.

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

PoPoLoCrois Premiera PSP

29listopada2005

producent: Sony Interactive Entertainment wydawca: Agetec Inc. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Ten dość nietypowy tytuł skrywa w sobie dwuwymiarowy japoński cRPG, pod wieloma względami przypominający takie klasyki gatunku jak Breath of Fire czy Dragon Quest. PopoLoCrois początkowo ukazał się wyłącznie w Japonii, po pewnym czasie zdecydowano się jednak na przygotowanie wersji anglojęzycznej. Warto jednocześnie zaznaczyć, iż jest to jeden z nielicznych RPG-ów wydanych na przenośną konsolkę firmy Sony.Sama gra w bezpośredni sposób nawiązuje natomiast do serii słynnych filmów anime.

Przygotowany przez producentów gry wątek fabularny opowiada historię księcia Pietro oraz towarzyszącej mu grupy przyjaciół. Wspomniany bohater wyrusza na ratunek tytułowej krainie PoPoLoCrois. Pietro pragnie przede wszystkim uratować swoją matkę. Na kobietę rzucony został dość nietypowy czar, w wyniku czego kilka lat temu zapadła w głęboki sen. Książę musi udać się do krainy ciemności, a także ostatecznie pokonać lodowego demona, który w przeszłości niejednokrotnie zagrażał już PoPoLoCrois. Jak na japoński cRPG przystało, opisywana gra pełna jest zaskakujących zwrotów akcji i wielu postaci niezależnych, z którymi możemy wchodzić w różnorakie interakcje.

Właściwa zabawa ma bardzo zbliżony przebieg do innych gier z tego gatunku. Sterowana drużyna eksploruje przygotowaną przez producentów mapę, staczając przy tym liczne pojedynki z wrogo nastawionymi istotami. Warto jednocześnie dodać, iż niektórych starć można uniknąć. Te mające bezpośredni wpływ na rozwój fabuły z oczywistych względów są jednak obowiązkowe. Oprócz klasycznych potworów co pewien czas spotyka się o wiele silniejszych bossów. Do tego typu pojedynków trzeba się zazwyczaj dobrze przygotować. W nagrodę za likwidowanie bestii i wykonywanie questów zdobywa się punkty doświadczenia i awansuje na wyższe poziomy. Wchodzące w skład drużyny postaci poznają nowe umiejętności i czary. Istotną rolę odgrywa także kupowanie coraz to lepszych przedmiotów – mieczy, zbroi, czy magicznych artefaktów.

Wspomniane wyżej walki rozgrywają się w systemie turowym. Gracz dysponuje dużą swobodą działania – może przesuwać postaci na strategiczne pozycje, wyprowadzać różne rodzaje ataków, czy też zbierać punkty akcji w celu wykorzystania ich w kolejnych rundach. Istnieje również możliwość przekazania kontroli nad drużyną sztucznej inteligencji. Sterowanie postaciami dopasowane zostało oczywiście do możliwości przenośnej konsolki. Wizualnie gra prezentuje dość przeciętny poziom wykonania. Akcja obserwowana jest w rzucie izometrycznym. Co ciekawe, większość widocznych na ekranie obiektów wykonano przy wsparciu popularnej w ostatnich latach technologii cel-shading.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 UMD

Ocena użytkowników: 3,9 / 10 na podstawie 91 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI PoPoLoCrois

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

PoPoLoCrois Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB