Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSPPS1
Okładka Breath of Fire III (PSP)

Breath of Fire III

Trzecia odsłona słynnej serii gier cRPG, tym razem w kieszonkowym wydaniu. Wcielamy się w postać młodego najemnika o imieniu Ryu. Właściwa zabawa składa się w głównej mierze z serii pojedynków rozgrywanych w systemie turowym.

RPG | fantasy | jRPG

Okładka Breath of Fire III (PSP)

producent: Capcom

wydawca: Capcom

Strona oficjalna

data premiery gry:

11wrz1997

PS1

10lut2006

PSP
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Breath of Fire III to kolejna odsłona jednej z najsłynniejszych japońskich serii gier z gatunku cRPG. Cykl zapoczątkowany został w 1993 roku i w pierwszej kolejności trafił wyłącznie na SNES-a. Po wydaniu w 1997 roku części trzeciej na PlayStation i kolejnych dziewięciu latach, przygody Ryu i spółki zawitały bez większych zmian także na przenośną konsolkę PlayStation Portable.

Fabuła

Głównym bohaterem omawianej produkcji jest młody złodziejaszek o imieniu Ryu. Protagonista jest przedstawicielem rasy Brood, czyli ludzi potrafiących transformować się w potężne smoki. Ryu podróżuje po fantastycznym świecie przedstawionym z przyjaciółmi nie rozumiejąc z początku swoich mocy. W wyniku różnych splotów okoliczności grupa - składająca się z kilkorga postaci, wśród których są między innymi konioludzkich braci Balio i Sundera, czy potężnego drwala Bunyana, a nawet Niny, skrzydlatej księżniczki z Królestwa Wyndia - zostaje jednak rozdzielona, a Ryu zmuszony jest zarówno do poszukiwania zaginionych kompanów, jak i własnej tożsamości.

Mechanika

Właściwa zabawa przebiega w sposób bardzo zbliżony do wcześniejszych części serii. Główny bohater gry toczy przede wszystkim pojedynki z wrogo nastawionymi do niego istotami. Walki odbywają się w systemie turowym. Zabawa urozmaicona jest całym szeregiem mini-gier, w tym pojawiającym się we wszystkich tytułach z cyklu Breath of Fire łowieniem ryb.

Kwestie techniczne

Podczas zabawy akcja przedstawiona jest w rzucie izometrycznym. Oprawa wizualna gry prezentuje się ładnie i schludnie, ciesząc oko projektami postaci i otoczenia. Za oprawę dzwiękową produkcji odpowiedzialni są Yoshino Aoki i Akari Kaida - członkowie wewnętrznego zespołu Capcomu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 3,9 / 10 na podstawie 95 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Breath of Fire III

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Breath of Fire III

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Wieści ze świata (Electronic Arts i E3, Breath of Fire III, SNOW) 28/1/2016
Wieści ze świata (Electronic Arts i E3, Breath of Fire III, SNOW) 28/1/2016

wiadomość28 stycznia 2016

Dziś piszemy m.in. o zrezygnowaniu przez Electronic Arts z występu na E3 na rzecz własnej imprezy EA Play, reedycji Breath of Fire III na PS Vitę oraz starcie otwartych beta-testów gry SNOW. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Nadciąga Breath of Fire III
Nadciąga Breath of Fire III

wiadomość12 grudnia 2005

Najwidoczniej okres suszy związany z brakiem jakichkolwiek zapowiedzi gier fabularnych na przenośną konsolę Sony minął bezpowrotnie. Capcom ujawnia europejską datę premiery Breath of Fire III.

PSP
PS1