Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSPPS1
Okładka Breath of Fire III (PSP)
OkładkaBreath of Fire III (PSP)

Breath of Fire III

Trzecia odsłona słynnej serii gier cRPG, tym razem w kieszonkowym wydaniu. Wcielamy się w postać młodego najemnika o imieniu Ryu. Właściwa zabawa składa się w głównej mierze z serii pojedynków rozgrywanych w systemie turowym.

RPG | fantasy | jRPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Breath of Fire III Premiera

11wrz1997

PS1

10lut2006

PSP

producent: Capcom wydawca: Capcom Strona oficjalna

Breath of Fire III to kolejna odsłona jednej z najsłynniejszych japońskich serii gier z gatunku cRPG. Cykl zapoczątkowany został w 1993 roku i w pierwszej kolejności trafił wyłącznie na SNES-a. Po wydaniu w 1997 roku części trzeciej na PlayStation i kolejnych dziewięciu latach, przygody Ryu i spółki zawitały bez większych zmian także na przenośną konsolkę PlayStation Portable.

Fabuła

Głównym bohaterem omawianej produkcji jest młody złodziejaszek o imieniu Ryu. Protagonista jest przedstawicielem rasy Brood, czyli ludzi potrafiących transformować się w potężne smoki. Ryu podróżuje po fantastycznym świecie przedstawionym z przyjaciółmi nie rozumiejąc z początku swoich mocy. W wyniku różnych splotów okoliczności grupa - składająca się z kilkorga postaci, wśród których są między innymi konioludzkich braci Balio i Sundera, czy potężnego drwala Bunyana, a nawet Niny, skrzydlatej księżniczki z Królestwa Wyndia - zostaje jednak rozdzielona, a Ryu zmuszony jest zarówno do poszukiwania zaginionych kompanów, jak i własnej tożsamości.

Mechanika

Właściwa zabawa przebiega w sposób bardzo zbliżony do wcześniejszych części serii. Główny bohater gry toczy przede wszystkim pojedynki z wrogo nastawionymi do niego istotami. Walki odbywają się w systemie turowym. Zabawa urozmaicona jest całym szeregiem mini-gier, w tym pojawiającym się we wszystkich tytułach z cyklu Breath of Fire łowieniem ryb.

Kwestie techniczne

Podczas zabawy akcja przedstawiona jest w rzucie izometrycznym. Oprawa wizualna gry prezentuje się ładnie i schludnie, ciesząc oko projektami postaci i otoczenia. Za oprawę dzwiękową produkcji odpowiedzialni są Yoshino Aoki i Akari Kaida - członkowie wewnętrznego zespołu Capcomu.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 UMD

Ocena użytkowników: 4 / 10 na podstawie 97 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Breath of Fire III

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Breath of Fire III Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PSP
PS1