Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 grudnia 2005, 10:35

Nadciąga Breath of Fire III

Najwidoczniej okres suszy związany z brakiem jakichkolwiek zapowiedzi gier fabularnych na przenośną konsolę Sony minął bezpowrotnie. Capcom ujawnia europejską datę premiery Breath of Fire III.

W dniu wczorajszym mogliście zapoznać się z informacjami na temat dwóch gier typu RPG, przygotowywanych z myślą o konsoli PSP. Najwidoczniej okres suszy związany z brakiem jakichkolwiek zapowiedzi gier fabularnych na przenośną konsolę Sony minął bezpowrotnie. Podobnie sądzi koncern Capcom, który ujawnił europejską datę premiery Breath of Fire III.

Mianowicie, konwersja pozycji wydanej w 1998 roku na konsolę Sony PlayStation trafi do sklepów rozmieszczonych w całej niemalże Europie 10 lutego 2006 roku.

Nadciąga Breath of Fire III - ilustracja #1

Breath of Fire III to kolejna odsłona jednej z najsłynniejszych japońskich serii gier z gatunku cRPG. Cykl ten zapoczątkowany został wydanym w 1993 roku tytułem – w pierwszej kolejności trafił wyłącznie na konsolę SNES. Kolejne części BoF ukazywało się między innymi na GBA, PlayStation, a nawet komputery osobiste.

Nadciąga Breath of Fire III - ilustracja #2

Fabuła przygotowywana przez producentów trzeciej części BoF osadzona została oczywiście w klasycznych realiach fantasy. Główny wątek gry powiązany jest ze zniknięciem słynnego klanu smoka. Pomimo tego, iż wydarzenie to miało miejsce wiele lat temu, natrafiono na ślady mogące dawać do zrozumienia, iż nie został on całkowicie unicestwiony. Głównym bohaterem omawianej produkcji jest młody złodziejaszek o imieniu Ryu. Bohater podróżuje po świecie gry ze swoimi przyjaciółmi – Rei i Teepo. Wspomniana grupa wpada jednak w poważne tarapaty, w wyniku czego zostaje skutecznie rozdzielona. Ryu postanawia odnaleźć byłych kompanów, poznając jednocześnie interesujące szczegóły na temat swojej przeszłości.

Nadciąga Breath of Fire III - ilustracja #3

Więcej informacji na temat opisywanej pozycji znajdziecie w naszej Encyklopedii.