Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPCXONEPS4Switch
Okładka Dragon Ball: Xenoverse 2 (PC)

Dragon Ball: Xenoverse 2

Kontynuacja cyklu trójwymiarowych bijatyk firmy Bandai Namco Entertainment, bazujących na niezwykle popularnej mandze autorstwa Akiry Toriyamy.

Bijatyki | science fiction | seriale animowane | manga i anime | multiplayer | Dragon Ball

Okładka Dragon Ball: Xenoverse 2 (PC)

data premiery gry:

25paź2016

XONE PS4

28paź2016

PC

22wrz2017

Switch

Dragon Ball: Xenoverse 2 na PC, PS4 itd. to trójwymiarowa bijatyka osadzona w uniwersum Dragon Ball, stworzonego w 1989 roku przez Akirę Toriyamę. Marka zaczęła życie jako manga, ale szybko została zaadaptowana jako serial anime, a później także filmy kinowe i gry. Za produkcję Dragon Ball: Xenoverse 2 odpowiada firma Bandai Namco oraz studio Dimps z Osaki, które ma na koncie także poprzednią część serii. Największą zaletą kontynuacji Dragon Ball: Xenoverse jest to, że porzuciła ona platformy poprzedniej generacji, a więc Xboksa 360 i PlayStation 3. Dzięki temu zaoferować może nowe elementy rozgrywki oraz znacznie lepszą oprawę graficzną.

Fabuła

Dragon Ball: Xenoverse 2 kontynuuje formułę ustaloną przez poprzedniczkę, przedstawiając oryginalną fabułę, łączącą motywy ze wszystkich serii telewizyjnego anime: Dragon Ball, Dragon Ball Z, Dragon Ball GT czy Dragon Ball Super, a także filmów kinowych. Dzięki temu zobaczymy pokaźną galerię znajomych postaci. Ponownie stworzymy także własnego bohatera, wybierając jego płeć, wygląd oraz moce.

Mechanika

Głównym elementem zabawy są toczone na trójwymiarowych arenach pojedynki, w trakcie których korzystamy z ataków oraz mocy znanych z oryginalnej mangi i anime. Gracze ponownie mogą zwiedzać rozległe miasto-hub, w którym wybierają kolejne misje fabularne i starcia.

Kwestie techniczne

W trakcie rozgrywki usłyszmy głosy postaci znane z serialu anime. Autorzy ponownie wykorzystali technologię cel-shading, dzięki której szata graficzna zachowuje styl charakterystyczny dla komiksów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-6  

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 499 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,7 / 10 na podstawie 321 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 149,90 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Klasyfikacja PEGI Dragon Ball: Xenoverse 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Dragon Ball: Xenoverse 2

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium G4400 3.30 GHz/AMD Phenom II X2 550 3.1 GHz
  • 2 GB
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650/Radeon HD 6570 lub lepsza
  • Windows 7 64-bit
  • Rekomendowane:
  • Intel Core i5-3470 3.20 GHz/AMD FX-6300 3.5 GHz
  • 4 GB
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660/Radeon HD 7770 lub lepsza
  • Windows 10 64-bit
Recenzja gry Dragon Ball: Xenoverse 2 - za mało nowości
Recenzja gry Dragon Ball: Xenoverse 2 - za mało nowości

Recenzja 2 listopada 2016, 15:19

Nowe miasteczko wydaje się o wiele większe i bardziej różnorodne niż hub z „jedynki” i nie jest pocięte przez ekrany ładowania. Nim jednak uzyskamy zdolność latania, lokacja szybko nam zbrzydnie, a to za sprawą ślamazarnego truchtu naszej postaci i mało intuicyjnego systemu szybkiej podróży. Niemniej muszę pochwalić twórców za jeden smaczek – w pewnym momencie pojawiła się możliwość zaimportowania postaci z „jedynki”. Kiedy tak się stało, rynek w bazie wypadowej ozdobił pomnik mojego poprzedniego bohatera, a ja dostałem na start gry solidny zastrzyk gotówki.

PC
XONE
PS4
Switch