Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 listopada 2016, 10:05

autor: Góral

Dragon Ball: Xenoverse 2 - w kilka dni do sklepów wysłano 1,4 mln egzemplarzy

Firma Bandai Namco pochwaliła się, że w ciągu kilku dni od premiery gry Dragon Ball: Xenoverse 2 do sklepów wysłano 1,4 miliona egzemplarzy produkcji. W ramach porównania, poprzednia odsłona serii trafiła do sprzedawców w liczbie 1,5 miliona sztuk, ale w ciągu kilku tygodni.

Pod koniec października bieżącego roku na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach osobistych ukazała się gra Dragon Ball: Xenoverse 2. Firma Bandai Namco Entertainment, wydawca tytułu, pochwaliła się (dzięki, Gematsu), że do sklepów wysłano już 1,4 miliona egzemplarzy produkcji. Jest to znakomity rezultat, gdyż poprzednia odsłona serii trafiła do sprzedawców w nakładzie 1,5 miliona sztuk, ale osiągnęła taki wynik dopiero po kilku tygodniach obecności na rynku. Dwójka uzyskała zbliżony wynik w parę dni. W parze z wysoką popularnością poszły też dobre oceny. Dragon Ball: Xenoverse 2 uzyskało bowiem lepsze opinie od swojej poprzedniczki (75 punktów w serwisie Metacritic dla wersji na XOne, w porównaniu do 67 dla pierwszej części).

Dragon Ball: Xenoverse 2 w kilka dni trafiło do sklepów niemal w takim nakładzie jak poprzednia odsłona w ciągu kilku tygodni. - Dragon Ball: Xenoverse 2 - w kilka dni do sklepów wysłano 1,4 mln egzemplarzy - wiadomość - 2016-11-03
Dragon Ball: Xenoverse 2 w kilka dni trafiło do sklepów niemal w takim nakładzie jak poprzednia odsłona w ciągu kilku tygodni.

Dragon Ball: Xenoverse 2 to trójwymiarowa bijatyka oparta na słynnej mandze i anime. Tytuł rozwija pomysły znane z pierwszego Xenoverse. Tym razem gracze uczestniczą w przygodzie opowiadającej o zaburzeniu czasoprzestrzeni dokonanym przez Mirę i Towa, którzy dodatkowo połączyli siły z innymi czarnymi charakterami. Naszym zadaniem jest powstrzymanie złoczyńców i ocalenie wszechświata przed zagładą.

Rozgrywka nie odbiega zbytnio od tej z poprzedniej części. Gracze tworzą więc swojego bohatera i wykonują kolejne misje. Z biegiem czasu zyskują dostęp do nowego, lepszego wyposażenia, a dodatkowo w produkcji znajduje się system craftingu, pozwalający łączyć elementy ekwipunku w doskonalsze przedmioty.

Wszystko to uzupełnia nieskomplikowany, ale widowiskowy system walki oraz możliwość wspólnej zabawy z innymi graczami.