Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 listopada 2016, 10:09

autor: Movis

Far Cry 3: Blood Dragon dostępny za darmo od 9 listopada

Firma Ubisoft podała datę udostępnienia przedostatniej gry oferowanej za darmo w ramach swojej jubileuszowej promocji. Futurystyczny FPS Far Cry 3: Blood Dragon trafi w ręce pecetowców 9 listopada.

Zbliżamy się ku końcowi hucznych obchodów 30. urodzin firmy Ubisoft. Jeśli dopiero dołączacie do zabawy – spokojnie, solenizant nie oczekuje żadnych prezentów ani tortu. Wręcz przeciwnie, firma stawia na głowie nasze przyzwyczajenia i to ona rozdaje podarki w postaci swoich gier. Dotychczas Ubisoft oddał w ręce fanów pięć tytułów, zarówno klasyki jak i nowości. Były to: Prince of Persia: Piaski Czasu, Tom Clancy’s Splinter Cell, Rayman Origins, The Crew i Beyond Good & Evil. Wczoraj firma ogłosiła, że 9 listopada przeniesiemy się do przyszłości rodem z lat 80. i jako sierżant Rex „Power” Colt stawimy czoła armii cyberżołnierzy w Far Cry 3: Blood Dragon.

Podobne do T-Rexów smoki zamieszkują wyspę, na której dzieje się akcja gry. - Far Cry 3: Blood Dragon dostępny za darmo od 9 listopada - wiadomość - 2016-11-03
Podobne do T-Rexów smoki zamieszkują wyspę, na której dzieje się akcja gry.
Far Cry 3: Blood Dragon dostępny za darmo od 9 listopada - ilustracja #2

Wieczór jest długi i pełen katuszy,

zmienny staje naprzeciw.

Zwierzęta tu zabite,

kosztowne jezioro płynów.

Początkowo Ubisoft chciał wysłać graczy na poszukiwania rozwiązania powyższej zagadki, dającego odpowiedź, która gra zostanie udostępniona. Szydło wyszło jednak z worka błyskawicznie, bo powyższy obrazek został oznaczony jako „teaser-fcbd.png”, a fani szybko rozgryźli akronim. Ups.

Jest to dość szalony samodzielny dodatek bazujący na mechanikach znakomitego Far Cry 3. Nadal więc możemy podkradać się do posterunków, walczyć z lokalną fauną lub otwarcie siać zniszczenie za pomocą obszernego arsenału broni. Blood Dragon dodaje jednak do rozgrywki parodiową wręcz estetykę sprzed ponad 30 lat, kopiując wiele elementów z klasycznych filmów z tego okresu (RoboCop, Predator, Terminator i wiele innych), zalewając wszystko neonowymi kolorami i nakładając filtry pamiętające czasy VHS. Aha, tytułowe krwawe smoki to ogromne świecące jaszczury z mutagenną krwią i laserem w oczach, tak tylko mówię.

By zaklepać swoją kopię tytułu, należy po 9 listopada odwiedzić tę stronę lub dodać grę bezpośrednio w aplikacji Uplay. W obydwu przypadkach wymagane jest darmowe konto w serwisie, które można założyć w tym miejscu. Ostatnim rzutem na taśmę można jeszcze się załapać na poprzednią ofertę, czyli Beyond Good & Evil. Przed nami zaś ostatnia produkcja-niespodzianka, której można się spodziewać w pierwszej połowie grudnia.

Far Cry 3: Blood Dragon to wydany w 2013 roku samodzielny dodatek do gry FPS Far Cry 3. Tytuł zapowiedziano 1 kwietnia i początkowo potraktowany został przez środowisko graczy jako primaaprilisowy żart. Zdziwienie było dość duże, gdy miesiąc później produkcja pojawiła się na rynku, oferując własną fabułę i odmienioną oprawę graficzną. Blood Dragon sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy i urzekł krytyków swoim humorem, ściezką dzwiękową i klimatem. Po dłuższym czasie stawał się jednak nieco monotonny, a konstrukcja misji pozostawiała nieco do życzenia.