Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 listopada 2016, 10:22

Mafia III największą premierą w historii 2K Games

Firma 2K Games ujawniła, że w przeciągu pierwszego tygodnia od debiutu do sklepów trafiło 4,5 miliona egzemplarzy gry Mafia III, co czyni ten tytuł największą premierą w historii wydawcy.

Kiepskie recenzje, problemy techniczne wersji PC – wydawałoby się, że firma 2K Games ma aż nadto powodów, by chcieć szybko zapomnieć o wydanej na początku ubiegłego miesiąca Mafii III. Tymczasem jak wynika z opublikowanego wczoraj raportu finansowego wydawcy, przeciętny odbiór produkcji studia Hangar 13 nie odbił się na jej popularności i gra okazała się największą premierą w historii 2K.

Mafia III może i jest największym hitem wydawniczym 2K Games, ale jej jakość z pewnością pozostawia sporo do życzenia. - Mafia III największą premierą w historii 2K Games - wiadomość - 2016-11-03
Mafia III może i jest największym hitem wydawniczym 2K Games, ale jej jakość z pewnością pozostawia sporo do życzenia.

W przeciągu pierwszego tygodnia od debiutu do sklepów wysłano aż 4,5 miliona egzemplarzy Mafii III. Nie oznacza to oczywiście, że tytuł aż tak dobrze się sprzedał – część kopii może do tej pory zbierać kurz na półkach. Mimo to 2K Games ma powody do dumy, bowiem zainteresowanie grą było ogromne – przez długi czas utrzymywała się ona na liście bestsellerów platformy cyfrowej Steam. Firma liczy zapewne, że Mafii III uda się przebić drugą odsłonę serii Borderlands, będącą do tej pory największym finansowym sukcesem wydawcy. Tytuł ten sprzedał się w 10 milionach egzemplarzy, produkcja Hangar 13 ma więc całkiem spore szanse, by ten wynik poprawić – tym bardziej, że w przeciągu najbliższych miesięcy wychodzić będą zarówno darmowe, jak i płatne dodatki, które zapewne utrzymają zainteresowanie grą na odpowiednim poziomie.

Sukces finansowy to także wyraźna wiadomość dla 2K Games, że seria nadal cieszy się wśród graczy ogromną popularnością. Trzecia odsłona cyklu nie będzie więc zapewne ostatnią. Liczymy jednak na to, że w przypadku ewentualnej „czwórki” otrzymamy bardziej dopracowaną produkcję – Mafia III była krytykowana przez recenzentów za problemy techniczne, kiepską oprawę wizualną, powtarzalne misje oraz słabą sztuczną inteligencję. Nie pomógł świetny klimat oraz interesująca fabuła – gra zebrała przeciętne noty i obecnie jej średnia ocen w serwisie Metacritic wynosi 69/100.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Mafia III
  2. Recenzja gry Mafia III – klimat kontra powtarzalność i błędy
  3. Mafia III – kompendium wiedzy o grze