Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 października 2016, 10:40

autor: Entelarmer

Mafia III debiutuje na rynku; problemy techniczne wersji PC

Dziś debiutuje gra Mafia III na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Jak na razie nie doczekaliśmy się żadnych recenzji, ale internauci donoszą o problemach technicznych w wersji pecetowej, jak również o zablokowaniu prędkości wyświetlania obrazu na 30 klatkach na sekundę. Twórcy z Hangar 13 zapowiedzieli już stosowny patch, naprawiający największe problemy wydania PC.

Po kilku latach spekulacji i ponad rok po oficjalnej zapowiedzi doczekaliśmy się premiery gry Mafia III – kolejnej odsłony kultowej gangsterskiej serii. Tytuł debiutuje dzisiaj na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4, zabierając nas do fikcyjnego miasta New Bordeaux, gdzie jako weteran wojny wietnamskiej Lincoln Clay podążamy ścieżką zemsty. Po drodze rozprawiamy się z kolejnymi placówkami konkurencyjnej mafii przy wsparciu trójki innych bossów podziemia, w tym znanego z dwójki Vito Scaletty. Mafia III stawia na świat o otwartej strukturze, wciąż jednak kładąc spory nacisk na fabułę i gangsterski klimat. Gra dostępna jest w polskiej wersji językowej (napisy) w trzech wersjach: zwykłej, Deluxe (uwzględniającej przepustkę sezonową na dwa DLC) oraz Kolekcjonerskiej (zawierającej m.in. season pass, ścieżkę dźwiękową na płycie winylowej, album z ilustracjami, kolekcjonerskie grafiki oraz garść zawartości cyfrowej).

Niestety, wydawca gry – firma 2K – nie udostępnił kopii recenzenckich przed premierą, w związku z czym żaden z ważniejszych serwisów nie opublikował choćby wstępnej oceny. Pozostają więc recenzje użytkowników (w tym na platformie Steam), te zaś w przypadku wersji PC trudno uznać za zadowalające. Co prawda, nie brakuje pochwał pod adresem fabuły, klimatu oraz muzyki, jednak przesłaniają je narzekania na aspekty techniczne. Nie dość bowiem, że graficznie trzecia Mafia pozostawia wiele do życzenia (niska jakość tekstur, różnorakie błędy, np. obiekty pojawiające się znikąd), to jeszcze twórcy zablokowali liczbę klatek animacji wyświetlanych na sekundę na zaledwie 30. Dochodzą do tego utyskiwania na sporadyczne zamykanie się gry oraz nieco rzadsze na bugi i nie najlepsze sterowanie przy użyciu myszki i klawiatury.

Wypada zaznaczyć, że najwyraźniej wynika to nie tyle ze zwykłego przeoczenia czy pójścia po linii najmniejszego oporu, co z braku czasu. Wskazuje na to wiadomość opublikowana na oficjalnej stronie gry, w której twórcy zaznaczają, że dotychczas ich celem było „zapewnienie płynnego działania Mafii III na wszystkich platformach” i pracują już nad aktualizacją mającą rozwiązać największe bolączki pecetowego wydania. Nieco później zespół poinformował o stworzeniu działającej wersji łatki, dodającej opcje wyświetlania grafiki w 60 i więcej fps-ach, jak również wprowadzającej inne usprawnienia. Obecnie aktualizacja jest testowana i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, ukaże się jeszcze w ten weekend.

Technicznie trzecia odsłona Mafii na PC pozostawia wiele do życzenia. - Mafia III debiutuje na rynku; problemy techniczne wersji PC - wiadomość - 2016-10-07
Technicznie trzecia odsłona Mafii na PC pozostawia wiele do życzenia.
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Mafia III

Mafia III