Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 7 października 2016, 10:30

autor: Adrian Werner

Football Manager Mobile 2017 zadebiutuje 17 listopada

Studio Sports Interactive i firma Sega poinformowały, że gra Football Manager Mobile 2017 ukaże się 17 listopada tego roku.

Gdy dwa miesiące temu studio Sports Interactive zapowiadało pecetowe Football Manager 2017 autorzy nie wspomnieli nic o tegorocznej edycji Football Manager Mobile, więc część fanów zaczęła się zastanawiać, czy takowa w ogóle powstanie. Teraz została ona potwierdzona i od razu ujawniono jej datę premiery.

Football Manager Mobile 2017 trafi do sprzedaży 17 listopada tego roku, czyli niecałe dwa tygodnie po zaplanowanym na 4 listopada debiucie pecetowej odsłony marki. W planach są wersje na urządzenia z systemami iOS i Android.

Screen z Football Manager Mobile 2016.

Niestety, poza podaniem daty premiery twórcy nie okazali się zbyt hojni, jeśli chodzi o udostępnianie informacji na temat gry. Wiemy tylko, że zawierać ma ona jakieś nowe funkcje, a lista grywalnych nacji zostanie rozszerzona. Oczywiście, spodziewamy się, że projekt będzie podobny do zeszłorocznej odsłony. Była to mocno uproszczona wersja pecetowych wcieleń marki. Gracz tradycyjnie przejmował kontrolę nad klubem piłkarskim i musiał poprowadzić go ku zwycięstwom, co wymagało decydowania o transferach, taktyce oraz składach na mecz, jak również dbania o zadowolenie piłkarzy, zarządu i fanów.

Fundamenty zabawy były więc identyczne, ale zarządzający rozgrywką silnik cechował znacznie mniejszy poziom złożoności, z gry usunięto sporo funkcji – brakowało trójwymiarowych meczów, a baza danych była skromniejsza. Dzięki temu rozgrywka była szybsza i jednocześnie całość działała nawet na starszych urządzeniach mobilnych.

Tym razem zapewne będzie podobnie i ponownie otrzymamy mocno uproszczoną grę, ale także mniej wymagającą i tańszą niż pecetowe odsłony. Zwłaszcza, że na rynek mobilny i pecety zmierza także Football Manager Touch 2017, które będzie znacznie bliższe głównej odnodze serii. Tym samym twórcy na pewno będą chcieli zachować prostotę Football Manager Mobile.

Oficjalna strona marki

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Football Manager Mobile 2017

Football Manager Mobile 2017