Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 października 2016, 10:42

autor: Adrian Werner

ARKTIKA.1 - autorzy serii Metro pracują nad strzelanką VR

Autorzy cyklu Metro, czyli ludzie ze studia 4A Games, zapowiedzieli projekt ARKTIKA.1, czyli grę FPS, która powstaje specjalnie z myślą o goglach VR Oculus Rift i kontrolerze Oculus Touch.

W połowie września znane z serii Metro studio 4A Games opublikowało dwa obrazki będące fragmentami screenów z nieujawnionego projektu. Teraz został on wreszcie oficjalnie zapowiedziany jako ARKTIKA.1. Pod tym tytułem kryje się gra akcji zaprojektowana specjalnie z myślą o technologii wirtualnej rzeczywistości, która ma się ukazać w drugim kwartale przyszłego roku. Projekt powstaje na razie wyłącznie z myślą o Oculus Rift i będzie wymagać do działania kontrolerów Oculus Touch. Nie wiemy, czy będzie to permanentny exclusive, czy też po jakimś czasie zawita także na inne platformy VR.

Gra ukaże się w przyszłym roku. - ARKTIKA.1 - autorzy serii Metro pracują nad strzelanką VR - wiadomość - 2016-10-07
Gra ukaże się w przyszłym roku.

Autorzy zamierzają pozostać przy klimatach postapokaliptycznych, ale w zaprezentowanej przez nich wizji przyszłości typ apokalipsy ma mocno odbiegać od tego, co mogliśmy zobaczyć w serii Metro. Akcja gry toczyć się będzie na początku XXII wieku, kilka dekad po nadejściu nowej epoki lodowcowej. W tych czasach cywilizacja ludzka ograniczona jest głównie do regionów blisko równika, będących jedynymi miejscami, gdzie temperatura pozwala na w miarę normalną egzystencję dużych grup ocalałych.

Jednocześnie ludzkość nie porzuciła reszty regionów na północy i południu. Wciąż są one bowiem bogate w surowce naturalne i niewielkie grupy pozostają w różnych skutych lodem miejscach w celu eksploatacji tych złóż. Podczas zabawy wcielimy się w żołnierza zatrudnionego do obrony kolonii umiejscowionej na terenach dzisiejszej Rosji.

Podczas zabawy zmierzymy się z bandytami i agentami zatrudnionymi przez konkurencyjne frakcje, jak również dziwnymi potworami, które przybyły wraz z epoką lodowcową. Rozgrywka skoncentruje się na walce, a mechanika opracowana zostanie od podstaw z myślą o kontrolerach Oculus Touch, pozwalając graczom na korzystanie np. z dwóch pistoletów i celowanie każdym z nich osobno.

Autorzy obiecują, że ARKTIKA.1 zaoferuje nowy poziom immersji i jedną z najlepszych opraw graficznych, jakie do tej pory widzieliśmy w grach VR. Znając poprzednie dokonania zespołu, mamy nadzieję, że prędzej czy później przekonać się o tym będą mogły również osoby korzystające z technologii innych niż Oculus Rift.

Warto na koniec przypomnieć, że ARKTIKA.1 nie jest jedynym projektem, którym zajmuje się obecnie 4A Games. Kilka miesięcy temu pracownicy studia poinformowali, że równolegle pracują nad dwoma grami i druga z nich wciąż pozostaje nieujawniona. Plotki sugerują jednak, że może to być kolejna odsłona serii Metro.

  1. 4A Games – oficjalna strona studia

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej