Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 listopada 2015, 16:06

4A Games zawiesza swój niezapowiedziany projekt na rzecz nowego Metro?

Jak można wyczytać na profilu głównego projektanta technicznego ukraińskiego studia 4A Games, zespół zawiesił na razie swój niezapowiedziany jeszcze projekt science-fiction i skupia się na kolejnej części serii Metro.

Wygląda na to, że na razie 4A Games skupia się wyłącznie na rozwijaniu serii Metro. - 4A Games zawiesza swój niezapowiedziany projekt na rzecz nowego Metro? - wiadomość - 2015-11-29
Wygląda na to, że na razie 4A Games skupia się wyłącznie na rozwijaniu serii Metro.

Zła wiadomość dla wszystkich, którzy oczekiwali z niecierpliwością oficjalnej zapowiedzi nowej marki autorstwa ukraińskiego studia 4A Games, znanego przede wszystkim z postapokaliptycznej serii Metro. Jeżeli ufać wpisowi na profilu Andriya Verpahovskiy'ego – głównego technicznego projektanta zespołu – w serwisie LinkedIn, nieznany dotąd z nazwy projekt, o którym pierwszy raz usłyszeliśmy w sierpniu 2014 roku, został zawieszony. Tytuł znajdował się w fazie pre-produkcji i miał być utrzymany w klimatach science-fiction, z otwartym światem, ale jednocześnie dużym naciskiem na fabułę. Oczywiście fakt, że 4A Games wstrzymało na razie prace nad tym projektem, nie oznacza, że nie zobaczymy go w przyszłości – o anulowaniu na szczęście na razie nie było mowy, a że ukraińskie studio raczej nie ma w zwyczaju zawodzić graczy, zapewne jest na co czekać.

Jaka będzie przyszłość niezapowiedzianego projektu science-fiction? To pokaże czas.
Jaka będzie przyszłość niezapowiedzianego projektu science-fiction? To pokaże czas.

Możliwe, że 4A Games wróci do tej produkcji po wydaniu kolejnej części serii Metro, nad którą także trwają prace. Co prawda nowa odsłona nie została jeszcze oficjalna zapowiedziana, ale jak możemy wyczytać z tego samego profilu, gra osadzona w tym uniwersum jest cały czas tworzona. Na razie nie wiadomo o niej niemal nic (choć wpis sugeruje, że znajdą się w niej elementy craftingu). Najprawdopodobniej więc niewielkie studio po prostu nie poradziło sobie z symultaniczną pracą nad dwoma projektami naraz i jeden musi odłożyć w czasie.

  1. Oficjalna strona internetowa studia 4A Games