Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 listopada 2015, 15:40

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (23-29 listopada 2015 r.)

Dobiegający końca tydzień na polskim rynku gier należał do spokojnych. Zabrakło premier i zapowiedzi wydawniczych, ale za to dowiedzieliśmy się sporo o planach rodzimych deweloperów (np. o kompozytorze muzyki w Sniper: Ghost Warrior 3).

Dodatek The Following do Dying Light będzie droższy niż to pierwotnie planowano . - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (23-29 listopada 2015 r.) - wiadomość - 2015-11-29
Dodatek The Following do Dying Light będzie droższy niż to pierwotnie planowano .

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku gier w dobiegającym końca tygodniu.

Wieści

Dying Light: The Following droższy niż planowano; wzrasta cena Season Passa

Studio Techland poinformowało, że nadchodzący dodatek The Following do Dying Light będzie droższy niż pierwotnie zakładano. Przy okazji podskoczy także cena przepustki sezonowej. Wynika to z tego, że podczas prac produkcja znacząco się rozrosła i ostatecznie będzie posiadała rozmiary, jakich nie powstydziłaby się samodzielna gra.

Osoby, które wcześniej zakupiły przepustkę sezonową nie będą jednak musiały nic dopłacać. Jej cena zostanie podniesiona dopiero 8 grudnia, dlatego zainteresowanym dodatkiem radzimy pośpieszyć się z zakupem.

Obecnie za przepustkę sezonową trzeba zapłacić 59,90 zł w przypadku wydania na pecety, 69,99 zł na Xboksie One i 84 zł na PlayStation 4.

Twórcy Zaginięcia Ethana Cartera pracują nad przygodową grą akcji z otwartym światem

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (23-29 listopada 2015 r.) - ilustracja #3

Poznaliśmy pierwsze skromne informacje na temat nowego projektu znanego Zaginięcia Ethana Cartera polskiego studia The Astronauts. Ich źródłem jest ogłoszenie o pracę zamieszczone w serwisie Skillshot.pl. Dzięki niemu wiemy, że będzie to przygodowa gra akcji z otwartym światem, która zbudowana zostanie na bazie silnika Unreal Engine 4. Szef zespołu Adrian Chmielarz tak skomentował nieujawnioną jeszcze produkcję:

„Robimy nową grę, open world action-adventure. Będzie moc, choć oczywiście nie rzucamy się z motyką na słońce. W każdym razie, jak widać z opisu, tym razem robimy bardziej grę niż eksplorera jak Ethan. Choć nadal będzie w niej nastrój i historia, która ma ciężar, to bez ludzi i stworzeń, które to towarzystwo często chce nas zabić, się nie obejdzie.”

Mikołaj Stroiński skomponuje ścieżkę dźwiękową do Sniper Ghost Warrior 3

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (23-29 listopada 2015 r.) - ilustracja #4

Firma CI Games pochwaliła się, że muzykę do strzelanki Sniper Ghost Warrior 3 skomponuje Mikołaj Stroiński, czyli współtwórca soundtracków m.in. do gier Wiedźmin 3: Dziki Gon, oraz Zaginięcie Ethana Cartera. Za pracę nad tymi projektami otrzymał niedawno trzy nominacje do prestiżowych nagród Hollywood Music in Media Awards.

Przypomnijmy, że Sniper Ghost Warrior zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Premiera zaplanowana została na przyszły rok.

Nieoficjalne spolszczenie Game of Thrones wydane

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (23-29 listopada 2015 r.) - ilustracja #5

Miniony tydzień był także owocny dla fanów Gry o Tron. Ukazała się bowiem nieoficjalna łatka polonizująca ostatni odcinek pierwszego sezonu epizodycznej przygodówki Game of Thrones: A Telltale Games Series.

Warto dodać, że tłumaczenie jest owocem współpracy ludzi z Grupy Hatak oraz serwisu BDiP.pl.

Kolejny patch do Wiedźmina 3 zaplanowany na grudzień

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (23-29 listopada 2015 r.) - ilustracja #6

Studio CD Projekt RED poinformowało, że kolejny patch do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon ukaże się w grudniu tego roku. Łatka opatrzona zostanie numerem 1.12 i na razie autorzy nie zdradzili, jakie zmiany oraz ulepszenia przyniesie.

Warto dodać, że Marcin Momot, czyli specjalista od marketingu warszawskiego studia, ustosunkował się również do pytania, zadanego przez jednego z fanów gry, dotyczącego wsparcia bibliotek DirectX 12. Odpowiedź, niestety, nie jest satysfakcjonująca i ogranicza się do stwierdzenia, że w tym temacie CDP RED nie ma na razie nic do przekazania fanom.

Powstanie planszówka This War of Mine

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (23-29 listopada 2015 r.) - ilustracja #7

This War of Mine, czyli jedna z najlepszych polskich gier ubiegłego roku, doczeka się planszówkowej adaptacji. Opracowanie projektu powierzono Michałowi Oraczowi (twórca m.in. Neuroshima Hex) oraz Jakubowi Wiśniewskiemu (znanemu z karcianki Earthcore: Shattered Elements).

This War of Mine The Boardgame pojawi się w sklepach w przyszłym roku i będzie klasyczną planszówką, przeznaczoną dla maksymalnie sześciu osób, choć twórcy przewidują także możliwość zabawy w pojedynkę.

Ciekawe linki

  1. Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (23-27 listopada 2015)
  2. Premiera gry Symulator misji ratunkowych: Emergency 2016
  3. Wysyp jesiennych nowości z Rise of the Tomb Raider w tle. Top Empik - Tydzień 46 i 47