Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 listopada 2015, 18:30

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Dying Light: The Following droższy niż planowano; wzrasta cena przepustki sezonowej

W związku z wielkością dodatku The Following do gry Dying Light, studio Techland postanowiło podnieść jego cenę. Rozszerzenie kosztować ma 79,90 zł, a z racji, że wejdzie w skład season passa, to i on wkrótce zdrożeje - do 99,90 zł. Do 8 grudnia przepustkę można jednak nabyć dużo taniej.

Dying Light: The Following będzie ogromnym dodatkiem. - Dying Light: The Following droższy niż planowano; wzrasta cena Season Passa - wiadomość - 2015-11-25
Dying Light: The Following będzie ogromnym dodatkiem.

Studio Techland poinformowało, że nadchodzący dodatek The Following do gry Dying Light będzie droższy niż pierwotnie zakładano. Deweloperzy mieli zamiar sprzedawać go za 14,99 dolarów, ale cenę podniesiono do 19,99 dolarów (w Polsce kosztować ma 79,90 zł). Z racji, że rozszerzenie wejdzie w skład Season Passa, to także przepustka sezonowa doczeka się podwyżki i od 8 grudnia kosztować będzie 29,99 dolarów (u nas 99,90 zł). Są też jednak dobre wieści. Jeżeli posiadacie już Season Passa, to oczywiście nie musicie nic dopłacać i The Following dostaniecie bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów. Z kolei, jeżeli jeszcze nie skusiliście się na zakup przepustki, to koniecznie zróbcie to przed 8 grudnia, gdyż do tego czasu jej koszt wynosi 59,90 zł (tylko na PC, w przypadku Xboksa One należy zapłacić 69,99 zł, a na PlaySation 4 aż 84 zł) czyli mniej (nie licząc PS4) niż wyniesie cena nadchodzącego DLC.

Zmiany zostały podyktowane tym, że The Following będzie potężnym rozszerzeniem. Od dawna wiedzieliśmy, że szykuje się duży dodatek, ale w zamieszczonym komunikacie stwierdzono, że prace powoli dobiegają końca i dopiero teraz studio zauważyło, jak bardzo rozrósł się im ten projekt. Pokuszono się nawet o stwierdzenie, że mogłaby to być samodzielna produkcja, ale oznaczałyby to trochę dodatkowych prac i konieczność przełożenia premiery. Ta ma odbyć się w pierwszym kwartale 2016 roku.

Dying Light: The Following droższy niż planowano; wzrasta cena Season Passa - ilustracja #3

Akcja Dying Light: The Following rozegra się po przygodzie z „podstawki” i przeniesie nas na obrzeża Harran, gdzie będziemy musieli zmierzyć się z wyznawcami tajemniczego kultu, którzy są odporni na ugryzienia zombie. Podczas rozgrywki przemierzać będziemy rozległe tereny przy użyciu pojazdu typu buggy, co zmieni nieco podejście do gameplayu. Rzeczoną maszynę ulepszymy w trakcie zabawy, a dodatkową atrakcją rozszerzenia ma być także nowe wyposażenie, w tym kusza.