Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 października 2015, 18:54

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Dying Light: The Following ukaże się w 2016 roku

Studio Techland poinformowało, że The Following, wyczekiwany dodatek do gry Dying Light, ukaże się dopiero w pierwszym kwartale 2016 roku. Produkcja dostępna będzie na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz komputerach PC.

Studio Techland poinformowało w przesłanej wiadomości prasowej o przybliżonej dacie premiery dodatku The Following do gry Dying Light. Niestety nie mamy dobrych wieści dla osób liczących na debiut rozszerzenia w tym roku. Tytuł ukaże się na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i komputerach PC w pierwszym kwartale 2016 roku, a więc w okresie styczeń – marzec. W ramach pocieszenia opublikowano powyższy, krótki zwiastun oraz wyjaśniono, że:

„Dying Light: The Following pojawi się na rynku w pierwszych trzech miesiącach 2016 roku. Daje nam to wystarczająco dużo czasu, by zamieścić w grze wszystkie pomysły i niespodzianki, które dla Was zaplanowaliśmy. Miejcie zatem oczy szeroko otwarte, bo już wkrótce odkryjemy kolejne sekrety naszego projektu. I obiecujemy podzielić się dokładną datą premiery, jak tylko będziemy mieli ostateczną decyzję.”

W Dying Light: The Following postrzelamy sobie z kuszy. - Dying Light: The Following ukaże się w 2016 roku - wiadomość - 2015-10-15
W Dying Light: The Following postrzelamy sobie z kuszy.
The Following w skrócie:
  • Dodatek do gry Dying Light
  • Ukaże się na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i komputerach PC
  • Premiera odbędzie się w pierwszym kwartale 2016 roku

Dying Light: The Following będzie pierwszym tak dużym rozszerzeniem dla popularnej produkcji rodzimych deweloperów. Akcja dodatku rozegra się po wydarzeniach przedstawionych w „podstawce”. Ponownie wcielimy się Kyle’a Crane’a, który będzie musiał zinfiltrować obóz wyznawców pewnego kultu, znajdujący się na obrzeżach Harran. Duże zmiany pojawią się w mechanice rozgrywki. Nowa lokacja będzie tak wielka, że zostaniemy niejako zmuszeni do wykorzystywania pojazdu typu buggy, który z biegiem czasu wyposażymy w różne ulepszenia. Pojawią się także nowe bronie, a całość będzie można zaliczyć zarówno samemu, jak i w ramach trybu współpracy dla 4 graczy. Jeżeli chcecie poznać więcej szczegółów na temat The Following, to zachęcam do przeczytania naszej zapowiedzi.

Dying Light to pierwszoosobowa gra akcji od studia Techland. W produkcji trafiamy do miasta Harran, którego mieszkańcy, w wyniku zarażenia się tajemniczym wirusem, zamienili się w zombie. Gracze wcielają się w Kyle’a Crane’a, agenta Globalnego Resortu Epidemiologicznego, którego zadaniem jest odzyskanie cennych danych. I tak niełatwa misja, już na początku kampanii znacznie się komplikuje i zamienia się w prawdziwe piekło.

Tytuł okazał się jednym z największych hitów bieżącego roku, sprzedając się w liczbie ponad 5 milionów egzemplarzy.