Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2022, 19:40

Dying Light: Definitive Edition zamyka ponad 7-letni rozwój polskiego hitu

Zapowiedź Dying Light: Definitive Edition to symboliczny koniec rozwoju pierwszej odsłony nieumarłego cyklu Techlandu. Przy okazji będzie można zdobyć za darmo ostatnie DLC.

Firma Techland kończy z rozwojem Dying Light. Przynajmniej jeśli chodzi o pierwszą odsłonę serii, co raczej nie dziwi. Bardziej zaskakiwało wydanie nowego DLC siedem lat po premierze, ledwie miesiąc temu. Przy okazji deweloper pozwolił też graczom ulepszyć bezpłatnie podstawowe wydanie DL do edycji rozszerzonej (Enhanced Edition) i zyskać dostęp do części DLC.

Równie zaskakująca może być zapowiedź nowego, definitywnego wydania pierwszego Dying Light. W Definitive Edition znajdziemy podstawową wersję gry oraz wszystkie 26 DLC, które tytuł otrzymał przez ponad siedem lat od premiery. Uwzględnia to zarówno pakiety skórek, jak i większe rozszerzenia.

Co więcej, wydawca udostępni za darmo DLC Harran Tactical Unit Bundle. Nie będzie to stała oferta. Promocja potrwa tylko dwa tygodnie, poczynając od premiery edycji definitywnej.

Dying Light: Definitive Edition zadebiutuje w wersji cyfrowej już jutro, z premierowym rabatem. Przez ograniczony czas grę zakupimy o 70% taniej na wszystkich platformach docelowych: PC (na Steamie, GOG.com oraz w Epic Games Store), PS4, XOne, PS5 oraz XSX/S. DE zmierza też na Nintendo Switcha (także z wydaniem pudełkowym), ale debiut na tej platformie nastąpi nieco później.

Jeśli posiadacie już w swojej kolekcji wydanie Platinum Edition, nic straconego. Gra zostanie bezpłatnie zaktualizowana do wersji Definitive Edition. Tym samym uzyskacie dostęp do kolejnych pięciu DLC.

Twórcy obiecali też, że wszystkie wydarzenia w grze będą „sukcesywnie” wznawiane, by gracze mogli doświadczyć pełnego spektrum atrakcji w Dying Light.