Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2022, 20:14

BF-a 2042 ma rozwijać tylko garstka ludzi; Battlefield 7 priorytetem

Według Jeffa Grubba nad rozwojem Battlefielda 2042 pracuje jedynie niewielka grupa deweloperów. Większość DICE skupia się natomiast na tzw. Battlefieldzie 7.

Battlefield 2042 schodzi na dalszy plan. Według popularnego informatora Jeffa Grubba nad tytułem pracuje już jedynie garstka ludzi. Większość ekipy EA DICE ma zajmować się kolejną odsłoną cyklu.

Battlefield 2042 wspierany minimalnym kosztem

W programie Grubbsnax (via VGC) dziennikarz zdradził, że Electronic Arts planuje zapewnić jedynie zapowiedziane wcześniej, ograniczone wsparcie dla Battlefielda 2042. W jego ramach mamy otrzymać cztery sezony (pierwszy z nich wystartuje jutro) w ciągu najbliższego roku. Całość jednak zostanie jakoby stworzona jak najniższym kosztem przez niewielką grupę deweloperów.

Nad grą zasadniczo czuwa „szkieletowa załoga”, by zapewnić jej szczątkowe wsparcie. Sprowadza się to do tego, że ta garstka ludzi pracuje nad dodatkowymi sezonami, którymi były sprzedawane droższe wersje tytułu, by spełnić złożone obietnice.

Battlefield 7 w produkcji

Grubb ogłosił, że większość składu EA DICE pracuje już nad kolejną częścią serii, którą nazywamy roboczo Battlefield 7. Nowa odsłona cyklu ma znajdować się dopiero na etapie preprodukcji. Minie więc sporo czasu, zanim usłyszymy o niej oficjalnie.

Robią to, aby jak najszybciej przenieść wszystkich do nowego Battlefielda. Trzon zespołu już pracuje nad kolejną odsłoną cyklu.

Na ten moment nie mamy żadnych dodatkowych informacji na temat sequela. Ponadto należy brać poprawkę na fakt, że informacje te nie pochodzą bezpośrednio do twórców – nie wszystko więc musi okazać się prawdą.

  1. Battlefield 2042 - poradnik do gry
  2. Battlefield 2042 - recenzja. Dla każdego coś multiplayerowego
E3 2021