Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 czerwca 2022, 17:44

autor: Michał "Maycuzai" Zegar

Battlefield 2042 dostał duży patch 1.0. Sezon 1. już bez tajemnic

W sieci pojawił się trailer 1. sezonu Battlefielda 2042 o nazwie Godzina zero – wystartuje on pojutrze. Do gry jeszcze dziś zawita zaś duży patch 1.0.0, który usprawnia wiele aspektów tytułu.

9 czerwca wystartuje 1. sezon Battlefielda 2042 o nazwie Godzina zero. Przyniesie on m.in. nową, zlokalizowaną w kanadyjskich Górach Skalistych mapę Ekspozycja i specjalistkę polskiego pochodzenia, Ewelinę Lis, której wyrzutnia rakiet zdalnie sterowanych przez gracza pozwoli zdobyć przewagę w powietrzu.

Aktualizacja 1.0.0

Jeszcze dziś do gry zawita zaś duża aktualizacja 1.0.0. M.in. polepsza ona animacje i rejestrowanie trafień, zwiększa liczbę dostępnych pojazdów w trybie Podboju oraz „nerfi” wingsuit Sundance. Pełną listę zmian znajdziecie tutaj.

Nowy sprzęt

Godzina zero wprowadzi karabin wyborowy BSV-M i kuszę Ghostmaker R10 (ta strzela również eksplodującymi bełtami). Dodatkowo otrzymamy świeży gadżet w postaci wyrzutni granatów dymnych.

Dostaniemy także dwa nowe śmigłowce bojowe: RAH-68 Huron i YG-99 Hannibal. Wyposażone są one w technologię stealth, dzięki której łatwiej przedrzemy się na tyły wroga.

Przepustka bojowa Godziny zero

Łącznie czeka nas 100 poziomów przepustki bojowej – 30 nagród darmowych i 70 premium. Te pierwsze odblokują m.in. nową specjalistkę, broń, pojazdy i przedmioty kosmetyczne.

Ci, którzy zdecydują się wykupić wersję premium, mogą liczyć zaś na świeże skórki, tła karty gracza, zawieszki na broń czy eliminacje. Twórcy zarzekają się, że wszelkie związane z rozgrywką elementy do odblokowania będzie można zdobyć z darmowych poziomów przepustki bojowej.

Przykładowe elementy kosmetyczne z przepustki bojowej premium. Źródło: www.ea.com.

Ewelina Lis

Oprócz wspomnianej wyrzutni specjalistka posiada zdolność o nazwie Łowca pojazdów, która wykrywa wrogie maszyny w zasięgu (stają się widoczne tylko dla gracza, który steruje Eweliną). Tak prezentuje się opis postaci z oficjalnej strony gry:

Ewelina Lis, prawdziwa ekspertka od zwalczania pojazdów, urodziła się w Gdańsku, a w wieku 21 lat została zwerbowana do elitarnej jednostki polskich sił specjalnych (GROM). Oddana i sumienna Lis to waleczna, honorowa wojowniczka, która jest w stanie pokonać każdą przeszkodę – albo rozwalić ją na kawałki.

  1. Battlefield 2042 - poradnik do gry
  2. Battlefield 2042 – strona oficjalna