Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 czerwca 2022, 18:16

Premiera Minecraft The Wild Update; lista najważniejszych nowości [Aktualizacja]

Dziś premiera kolejnej ważnej aktualizacji Minecrafta. W ręce graczy wpadnie The Wild Update, który doda do gry m.in. wyczekiwanego moba.

Aktualizacja: Update 1.19 do Minecrafta jest już dostępny.

W SKRÓCIE:
 • Dziś o godzinie 16:00 Minecraft otrzyma kolejną aktualizację.
 • The Wild Update wzbogaci grę o nowe biomy, moby oraz struktury.
 • Również dziś w sklepie Microsoftu połączone zostaną obie wersje Minecrafta, czyli Java i Bedrock.

Dziś Minecraft wzbogaci się o kolejną aktualizację. Mowa o The Wild Update, czyli pierwszej sporej łatce od czasu wielkiego Caves & Cliffs. Do jej publikacji powinno dojść o godzinie 16:00 czasu polskiego.

Aktualizacja nie jest tak imponującym kamieniem milowym w rozwoju gry, jak poprzedni update, lecz powinna przypaść do gustu graczom, którzy czekali na nowe biomy oraz lokacje.

Co nowego w aktualizacji 1.19

The Wild Update spotkał się ze sporą dozą krytyki ze względu na liczbę nowości, jakie wprowadzi do gry. Część fanów Minecrafta była zawiedziona, że nie dorównuje on poprzedniej dużej aktualizacji.

Nie oznacza to jednak, że The Wild Update nie zagwarantuje nam przyzwoitej dawki nowości. Poniżej znajdziecie jego najważniejsze elementy.

 1. Nowy typ bagiennego biomu, czyli las mangrowy. Rejon wypełni wiele niespotykanych wcześniej bloków, na czele z nowym typem drewna.
 2. Biom Deep Dark złożony z jaskiń, znajdujących się głęboko pod powierzchnią ziemi. Na jego terenie może wygenerować się Pradawne miasto, czyli całkowicie nowa struktura pełna ukrytych skarbów.
 3. Warden (Nadzorca), czyli nowy wrogi mob. Jest wyjątkowo trudnym do pokonania przeciwnikiem, występującym w biomie Deep Dark.
 4. Allay (Otuszek), czyli nowy mob, który może być towarzyszem naszej postaci. Po przekazaniu mu dowolnego przedmiotu, jest on w stanie zbierać inne obiekty tego typu w okolicy.
 5. Kijanki oraz żaby, czyli nowe pasywne moby pojawiające się na bagnach.
 6. Kilka nowych przedmiotów (m.in. kompas wskazujący miejsce naszego ostatniego zgonu oraz kozi róg).
 7. Poprawki wielu bugów.

Minecrafta znajdziecie w Game Passie

Warto też wspomnieć, że wraz z premierą aktualizacji w sklepie Microsoftu połączony zostanie Minecraft w wersji Java oraz Bedrock. Od teraz gracze nie będą musieli wybierać spośród tych dwóch edycji.

Zamiast tego do sprzedaży trafi Minecraft Java and Bedrock Edition, czyli pakiet obu wariantów produkcji. Osoby, które już miały okazję zakupić grę w którejś z wersji, otrzymają drugą z nich za darmo.

 1. Minecraft – oficjalna strona
 2. Minecraft – poradnik do gry

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.