Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 września 2015, 13:50

autor: Draug

Wieści ze świata (Total War: Arena, Adr1ft, Minecraft, Maxis, Dying Light, FIFA 16, Diablo III) 25/9/2015

Dziś piszemy m.in. o starcie zamkniętych beta-testów Total War: Arena, opóźnieniu Adr1ft, wsparciu dla Oculus Rifta w Minecrafcie, odejściu Lucy Bradshow (szefowej Maxis) z Electronic Arts, szansie umieszczenia swojego imienia w Dying Light: The Following, liczbie pobrań dema gry FIFA 16 i weekendowych bonusach w Diablo III. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Promocja dnia (do piątku 25.09 do godz. 19:00):

Szaleństwo w środku tygodnia (do piątku 25.09 do godz 19:00):

Wyprzedaż gier z serii Might & Magic (do 25.09 do godz 19:00), WWW – między innymi:

Promocja dnia (do soboty 26.09 do godz. 19:00):

Oferta weekendowa (darmowe granie do 27.09 do 22:00, przeceny do 28.09 do 19:00):

Wyprzedaż gier firmy Stardock (do 28.09 do godz. 19:00), WWW – między innymi:

Oferta tygodniowa (do poniedziałku 28.09 do godz. 19:00) – przecena 185 tytułów, WWW

Promocje GOG.com

Special Promo: Abe’s 18th Oddiversary (do piątku 25.09 do 19:00), WWW:

Weekend Promo: Fall for Nordic – przecena ponad 30 gier z katalogu wydawniczego firmy Nordic Games – do wtorku 29.09 do godz. 5:59 – WWW – między innymi:

Wieści ze świata (Total War: Arena, Adr1ft, Minecraft, Maxis, Dying Light, FIFA 16, Diablo III) 25/9/2015 - ilustracja #1

Total War: Arena – start zamkniętych beta-testów

Total War: Arena – wieloosobowa strategia w modelu free-to-play od studia Creative Assembly – weszła w fazę zamkniętych beta-testów, otrzymując przy okazji aktualizację Fury of Arminius z mnóstwem nowości. Mowa tu przede wszystkim o kolejnej grywalnej frakcji (barbarzyńcach prowadzonych przez Arminiusa) oraz mapie Rubicon, której centralnym punktem jest przeprawa przez tytułową rzekę. Nowe elementy w akcji możecie zobaczyć na poniższym zwiastunie, a pełną listę zmian znajdziecie tutaj.

Adr1ft tytułem startowym Oculus Rifta w 2016 roku

Podczas wczorajszej konferencji Oculus Connect 2 ogłoszono, że gra Adr1ft – survivalowa opowieść o astronaucie próbującym przetrwać w zniszczonej stacji kosmicznej – została przesunięta na pierwszy kwartał 2016 roku, stając się tytułem startowym Oculus Rifta. Innymi słowy, dzieło studia Three One Zero zadebiutuje na PC równo z premierą rzeczonych gogli VR (nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie to nastąpi). Wersje konsolowe (PS4, XOne) też mają trafić na rynek w 2016 roku, ale nieco później niż edycja na komputery osobiste.

Minecraft ze wsparciem dla Oculus Rifta

Konferencja Oculus Connect 2 przyniosła także wieści dla fanów Minecrafta. Najpopularniejszy sandbox w dziejach elektronicznej rozrywki wiosną 2016 roku doczeka się wsparcia dla gogli Oculus Rift. Dotyczy to jednak tylko gry w okrojonej wersji Windows 10 Edition.

Lucy Bradshaw (szefowa Maxis) opuszcza EA

Firma Electronic Arts ogłosiła, że po 23 latach współpracy jej szeregi opuszcza Lucy Bradshaw. Od 1997 roku należała do spółki Maxis, a od 2011 roku kierowała nią. Bradshaw była odpowiedzialna m.in. za nadzorowanie produkcji SimCity oraz paru dodatków do The Sims 3. Na dotychczasowym stanowisku zastąpi ją Rachel Franklin, piastująca dotąd funkcję szefowej zespołu Sims Studio.

Lucy Bradshaw. - Wieści ze świata (Total War: Arena, Adr1ft, Minecraft, Maxis, Dying Light, FIFA 16, Diablo III) 25/9/2015 - wiadomość - 2015-09-25
Lucy Bradshaw.

Dying Light – pomóż Techlandowi przy The Following

Studio Techland zwróciło się ostatnio do społeczności skupionej wokół gry Dying Light z nietypową prośbą (albo konkursem, zależy jak na to spojrzeć). W nadchodzącym dodatku The Following ma znaleźć się misja rozgrywana w opuszczonym urzędzie poczty, pełnym niewysłanych listów od ludzi uwięzionych w strefie kwarantanny do zewnętrznego świata. Prośba/konkurs dotyczy właśnie owych listów – do 1 października deweloper będzie przyjmować na Facebooku teksty nadesłane przez fanów. Najlepsze z nich znajdą się w grze, wraz z imionami ich autorów. Prace powinny być napisane po angielsku i mieć nie więcej niż 200 słów. Dokładne zasady znajdziecie tutaj.

FIFA 16 – rekordowa liczba pobrań wersji demo

Firma Electronic Arts pochwaliła się, że w ciągu 10 dni od wypuszczenia, wersję demonstracyjną gry FIFA 16 ściągnęło 6,4 miliona użytkowników pecetów oraz konsol PS4, XOne, PS3 i X360. Tym samym stała się ona najpopularniejszym demem w dorobku EA Sports, bijąc wynik uzyskany rok temu przez poprzednią odsłonę serii FIFA o ok. milion pobrań.

Diablo III – więcej skarbów za zlecenia w ten weekend

W rozpoczynający się właśnie weekend użytkownicy Diablo III mogą cieszyć się podwójną liczbą skarbów (zarówno horadryjskich, jak i bonusowych) za serie wykonywanych zleceń. Oferta dotyczy tylko gry w wersji na PC, PS4 i XOne – na posiadaczy PS3 i X360 czekają premie do ilości zdobywanego doświadczenia i złota. Akcja wystartowała o północy na PC i o 9:01 na konsolach.

Wieści ze świata (Total War: Arena, Adr1ft, Minecraft, Maxis, Dying Light, FIFA 16, Diablo III) 25/9/2015 - ilustracja #3

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy: