Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Neighbours From Hell 2 (PC)

Sąsiedzi z Piekła Rodem 2 PC

Neighbours From Hell 2

Druga odsłona ciepło przyjętego cyklu gier strategicznych wzbogaconych o elementy przygodówek, w których gracze biorą udział w humorystycznym reality show. Po perypetiach w bloku mieszkalnym, akcja gry Sąsiedzi z Piekła Rodem 2 przenosi się do kurortu wypoczynkowego.

Logiczne

PC Windows
Okładka Neighbours From Hell 2 (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

4marca2004

8lipca2004

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Druga część przezabawnej gry strategicznej, której premiera miała miejsce w czerwcu 2003 roku. Pełna wersja Neighbours From Hell 2, podobnie jak oryginalny tytuł, skupia się na zdrowych i niezdrowych relacjach, jakie panują pomiędzy sąsiadami. Właściciel domu, który dręczony był przez graczy w części pierwszej postanowił odpocząć od całego zamieszenia i razem ze swoją rodzinką wyjechał na wakacje. Oczywiście nasz bohater - Woody - nie może żyć bez swej „ofiary” i udaje się w podróż za sąsiadem, aby także na wczasach „umilać” mu życie.

Akcja „Sąsiadów z piekła rodem 2” rozgrywa się w nadmorskich, wypoczynkowych lokacjach (hotele, promy wycieczkowe, bary, etc.). W sumie, do przejścia dostajemy 15 zróżnicowanych poziomów, gdzie autorzy przygotowali rozmaite zadania, polegające na sabotowaniu wszystkich relaksujących chwil naszego sąsiada. Jako, że wakacje w tym przypadku oznaczają wyjazd z rodziną, w omawianej pozycji przygotowujemy również rozmaite dowcipy dla członków rodu powyższego delikwenta (żona oraz syn). Podczas gry wykorzystujemy różne przedmioty (wędka, rurki, etc.), a także „zatrudniamy” do pomocy inne postacie - m.in. wiecznie pijanego kelnera, który potrafi zepsuć zabawę nawet najbardziej beztroskim wczasowiczom.

Autorzy Neighbours From Hell 2 zadbali także o dopracowanie efektów graficznych czy usprawnienie silnika programu (wyeliminowano błędy znane z pierwowzoru), intuicyjny interfejs oraz klimatyczną ścieżkę dźwiękową, świetnie oddającą atmosferę aktualnie trwającej rozgrywki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 2218 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Sąsiedzi z Piekła Rodem 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Sąsiedzi z Piekła Rodem 2

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Procesor Pentium II 300MHz
  • 128MB RAM
  • karta grafiki 8MB
  • 310MB HDD
Sąsiedzi z Piekła Rodem 2 - recenzja gry
Sąsiedzi z Piekła Rodem 2 - recenzja gry

Recenzja 27 kwietnia 2004, 13:13

Gra opiera się o model funkcjonalności „Point & Click”, dzięki któremu obsługę interfejsu ograniczono do minimum komplikacji. Wystarczy wskazać miejsce, w które chcemy aby Woody się udał i kliknąć. Analogicznie w przypadku zastawienia pułapki – klikamy na ikonie pułapki i umiejscawiamy ją na mapie. Czasami zanim umieścimy ją na mapie, wpierw trzeba będzie ją stworzyć z dostępnych przedmiotów – kombinacje są jednym z ciekawszych elementów rozgrywki. Twórcy bardzo się wysilili tworząc korelacje między rzeczami. Niekiedy będzie można tworzyć pułapki z przedmiotów, na których połączenie w życiu byśmy nie wpadli. Oczywiście sami będziemy musieli wykombinować jak wykorzystać dostępne przedmioty. Niektóre będziemy mieć w kieszeniach w momencie rozpoczęcia rozgrywki, inne trzeba będzie znaleźć na mapie, a następnie wymyślić jak je wykorzystać. Wachlarz możliwości jest ogromny – jeśli zechcemy możemy nawet wyciągnąć kraba z jego nory, by następnie podrażnić nim sąsiada. Generalnie wszystko co się rusza na mapie, a także wszelkie przedmioty, które nie są elementem bitmapy, będziemy mogli wykorzystać. Ta quasi-interakcja z otoczeniem jest na tyle swobodna, że tylko od naszej pomysłowości zależy jak i czy wykorzystamy dane przedmioty.