Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONEPS3PS4X360
Okładka Deadpool: The Video Game (PC)

Deadpool: The Video Game

Gra akcji na motywach popularnej serii komiksów wydawnictwa Marvel Comics. Tytuł wyprodukowany został przez studio High Moon, znane przede wszystkim z serii Transformers. Fabuła Deadpool: The Video Game skupia się na postaci sarkastycznego bohatera.

Akcji | TPP | komiksy | superbohaterowie | humorystyczne | beat 'em up | TPS | reedycje/remastery/remaki | Marvel Comics

Okładka Deadpool: The Video Game (PC)

data premiery gry:

25cze2013

X360 PS3 PC

17lis2015

XONE PS4

Deadpool: The Video Game na PC, X360 itd. to wspólne dzieło studia High Moon oraz koncernu Activision oparte na licencji firmy Marvel Comics. Produkcja jest zarazem pierwszą pełnowymiarową grą z tytułowym bohaterem w roli głównej (wcześniej Deadpool pojawił się jako postać drugoplanowa m.in. w Marvel vs. Capcom 3: Fate of Two Worlds oraz Spider-Man: Shattered Dimensions).

Za scenariusz Deadpool: The Video Game odpowiada Daniel Way, współautor komiksów takich serii komiksowych jak Wolverine: Origins, Deadpool i Starr the Slayer. Wstępem do fabuły jest uprowadzenie pracowników studia High Moon. Porywaczem okazuje się Deadpool, który od deweloperów żąda stworzenia najlepszej gry o superbohaterach z nim samym w roli głównej.

W trakcie zabawy gracze śledzą perypetie herosa, który podejmuje się zabicia Chance'a White'a, skorumpowanego magnata medialnego. Plany krzyżuje mu jednak Mister Sinister, co kosztuje Deadpoola sporo pieniędzy. Najemnik chce się zemścić. Przystaje więc na współpracę z X-Menami i zostaje wysłany na Genoshę, wyspę mutantów, gdzie Sinister zbiera nowe DNA pragnąc wykorzystać je do stworzenia nowej armii.

Twórcy postawili sobie za cel, by postać Deadpoola była możliwie wierna komiksowemu pierwowzorowi. Gadatliwy antybohater, którego poczynaniami kieruje gracz, obdarzony więc został sarkastycznym poczuciem humoru, chwiejnym moralnie charakterem i jednocześnie zabójczo skutecznymi umiejętnościami eliminowania przeciwników.

Rozgrywka w Deadpool: The Video Game utrzymana jest w stylu dynamicznego hack'n'slasha z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Tytułowy heros wyposażony został w charakterystyczne dla siebie uzbrojenie – parę pistoletów oraz dwie katany, przy czym korzystać może również z innych, napotykanych na swej drodze rodzajów broni (np. młoty). Walka nastawiona jest na umiejętne łączenie pojedynczych ataków w widowiskowe kombinacje.

Ciekawym elementem rozgrywki jest interakcja z głównym bohaterem (określana potocznie jako rozbijanie „czwartej ściany”). W określonych sytuacjach Deadpool zwraca się bezpośrednio do gracza np. ucząc nowych combosów, instruując jak poradzić sobie z przeciwnikami albo komentując wydarzenia.

Do niewątpliwych atutów gry w wersji na PC, X360 itd. należy obecność innych postaci, doskonale znanych miłośnikom komiksów (m.in. Wolverine, Psylocke, Domino, Cable i Arclight) oraz humor sytuacyjny i zabawne uwagi wygłaszane przez głównego bohatera. Podobnie jak w kreskówkach i wcześniejszych grach wideo z udziałem Deadpoola głosu użyczył mu amerykański aktor – Nolan North.

Zobacz pełny opis gry

Ocena czytelników: 8,8 / 10 na podstawie 1697 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,5 / 10 na podstawie 121 głosów czytelników.

Gry podobne do Deadpool: The Video Game

Klasyfikacja PEGI Deadpool: The Video Game

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Deadpool: The Video Game

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.6 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 7 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista(SP2)/7/8 łącze internetowe
Recenzja gry Deadpool - parodia komiksów Marvela i gier wideo
Recenzja gry Deadpool - parodia komiksów Marvela i gier wideo

Recenzja 3 lipca 2013, 15:00

Inteligencja naszych przeciwników, a raczej jej brak, sprowadza się do atakowania kierowanej przez gracza postaci za pomocą jednego, ewentualnie dwóch ataków, braki w taktyce wrogowie nadrabiają więc ilością, wytrzymałością, siłą ognia lub kombinacją wszystkich wspomnianych. Najbardziej dobitnie widać to w końcowych etapach, gdzie złoczyńców można liczyć w setkach. Szkoda, że nawet w przypadku bossów nie pokuszono się o jakieś urozmaicenie, wszystkich zabija się według tej samej zasady. Mimo to łatwo wcale nie jest, chwila nieuwagi skutkuje śmiercią.

X360
PS3
PC
XONE
PS4