Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 stycznia 2014, 10:17

autor: Góral

Deadpool, serie Spider-Man, X-Men i Marvel vs. Capcom znikają z rynku

Z cyfrowej dystrybucji na konsolach i komputerach osobistych wycofano gry firm Activision (Deadpool, kilka odsłon serii Spider-Man i X-Men) oraz Capcom (Ultimate Marvel vs. Capcom 3 i Marvel vs. Capcom 2). Nie wydano jeszcze oficjalnych oświadczeń, ale wygląda na to, że wygasły umowy z koncernem Marvel.

Deadpool przechodzi na emeryturę. - Deadpool, serie Spider-Man, X-Men i Marvel vs. Capcom znikają z rynku - wiadomość - 2014-01-02
Deadpool przechodzi na emeryturę.

Wraz z nastaniem nowego roku z rynku zniknęło kilka gier opartych na licencji firmy Marvel. Z cyfrowej dystrybucji na konsolach (Xbox Live, PlayStation Network) i komputerach PC wycofano między innymi Deadpoola z czerwca 2013 roku.

Pod koniec grudnia firma Capcom zdjęła z sieciowych usług firm Sony i Microsoft gry Ultimate Marvel vs. Capcom 3 i Marvel vs. Capcom 2. Należy przy tym pamiętać, że osoby, które zakupiły te produkcje wcześniej, w dalszym ciągu mogą je pobierać. Podobna sytuacja dotyczy wybranych tytułów ze stajni koncernu Activision. Serwis GameInformer otrzymał wyjaśnienie firmy, z którego dowiadujemy się, że Deadpool już nie wróci (dostępne są tylko wysłane wcześniej do sklepów wydania pudełkowe). Taki sam los spotkał również poniższe produkcje:

Co ciekawe, The Amazing Spider-Man, nawiązujący do filmu o tej samej nazwie, dalej widnieje w ofercie sklepu Steam, czyli ten projekt chyba nie jest zagrożony, tak samo jak i powstająca kontynuacja. Niestety nie znamy oficjalnych powodów całej sytuacji. Śmiało można jednak zakładać, że po prostu skończyły się umowy poszczególnych firm z Marvelem.

Jak potoczą się losy komiksowych superbohaterów w grach wideo? Ciężko w obecnej chwili stwierdzić cokolwiek. Na rynku dostępne są tytuły oparte na modelu biznesowym free-to-play (Marvel Heroes od Gazillion Entertainment, Marvel Puzzle Quest: Dark Reign od D3 Publisher), a ostatnio koncern Warner Bros. Interactive Entertainment wydał LEGO Marvel Super Heroes. Wydaje się jednak, że żadna z tych firm nie będzie wypuszczać marvelowskich gier w takiej ilości jak Activision. Być może ktoś inny przejmie pałeczkę, albo Disney, właściciel Marvel Entertainment, skusi się na udzielenie ekskluzywnej licencji jak to zrobił w przypadku marki Star Wars, która wpadła w ręce firmy Electronic Arts? Nie pozostaje nam nic innego jak cierpliwie poczekać na wyjaśnienie sytuacji.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.