Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3PSVX360WiiNDSWiiU3DS
Okładka The Amazing Spider-Man (PC)

Niesamowity Spider-Man

The Amazing Spider-Man

Trzecioosobowa gra akcji z najsłynniejszym superbohaterem uniwersum Marvela, przygotowana na okoliczność premiery kinowego obrazu Marka Webba The Amazing Spider-Man. Za powstanie tytułu odpowiada studio Beenox, które w nieco innym składzie osobowym stworzyło już m.in.

Akcji | TPP | komiksy | superbohaterowie | Spider-Man | filmy | 2D | PlayStation Move | Marvel Comics

Okładka The Amazing Spider-Man (PC)

data premiery gry:

26cze2012

X360 PS3 Wii NDS 3DS

10sie2012

PC

5mar2013

WiiU

29lis2013

PSV

The Amazing Spider-Man to kolejna gra z bohaterem popularnej serii komiksowej będąca wynikiem starań koncernu Activision oraz ekipy studia Beenox, które w dorobku ma m.in. Spider-Man: Shattered Dimensions i Spider-Man: Edge of Time. Za produkcję odpowiada jednak nowy zespół deweloperski, który nie uczestniczył w pracach nad wcześniejszymi przygodami Człowieka-Pająka.

Gra wydana została wraz z wejściem na ekrany kin filmu „The Amazing Spider-Man” w reżyserii Marka Webba. Twórcy zdecydowali się jednak przedstawić graczom fabularnie odrębną historię, dlatego mimo podobieństw w prezentacji miejsc i postaci trudno mówić w tym przypadku o wiernej adaptacji. Warto jednak dodać, że wydarzenia w jakich bierzemy udział mają miejsce zaraz po zakończeniu się akcji filmu.

Miejscem akcji The Amazing Spider-Man jest Nowy Jork. Wcielając się w Petera Parkera, czyli nastolatka, który za sprawą ukąszenia pająka odkrywa w sobie specjalne moce, gracze mają okazję wspinać się na drapacze chmur, skakać z dachów, kołysać na pajęczych linach i dokonywać wielu innych spektakularnych akrobacji.

Fabuła gry koncentruje się wokół eksperymentów biomedycznych przeprowadzanych przez firmę Oscorp, w wyniku których tworzone są hybrydy ludzi i zwierząt. Spider-Man uwalnia z więzienia doktora Connorsa, czyli Lizardmena po to, aby ten wynalazł szczepionkę skutecznie zwalczającą wirusa odpowiedzialnego za mutacje.

Rozgrywka ukazana jest z perspektywy trzeciej osoby (TPP) i odznacza się dużą dynamiką. Gracz walczy na pieści z licznymi grupami przeciwników, zabija ich po cichu za pomocą pajęczyny czy toczy epickie walki z bossami. Zabawa bardzo przypomina najnowsze gry z Batmanem i widać, że twórcy The Amazing Spider-Man bardzo inspirowali się tytułami studia Rocksteady Studio (Batman: Arkham Asylum i Batman: Arkham City). Jeśli zaś chodzi o grafikę, gra odchodzi od utartej, kreskówkowej stylistyki oprawy wizualnej na rzecz zdecydowanie bardziej realistycznie wyglądającego świata.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 859 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,1 / 10 na podstawie 252 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 119,99 PLN

Gry podobne do Niesamowity Spider-Man

Klasyfikacja PEGI Niesamowity Spider-Man

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Niesamowity Spider-Man

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Quad Core 2.4 GHz
  • 3 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 285 lub lepsza)
  • 8.1 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista(SP2)/7
Recenzja gry Niesamowity Spider-Man - alarm dla Manhattanu
Recenzja gry Niesamowity Spider-Man - alarm dla Manhattanu

Recenzja 6 lipca 2012, 11:17

Spowodowane jest to kilkoma czynnikami. Po pierwsze – nie ma w ogóle potrzeby kombinowania: zawisamy nad wrogiem, atak z zaskoczenia i koniec. W tym czasie mamy w nosie, czy robimy to na oczach zgrai oponentów, czy gdzieś na uboczu. Spider-Man może bowiem zawsze natychmiast zniknąć z pola widzenia przeciwnika, wystarczy wcisnąć jeden przycisk na padzie. Po drugie – skradanie dlatego zostało położone, bo o sztucznej inteligencji nie można nawet powiedzieć, że jest głupia jak but: jej po prostu nie ma. Wystarczy po ataku czmychnąć w kąt, a po dwóch sekundach kolesie tracą pamięć. Albo łażą z latarkami, bez sensu przesuwając ich promienie z szybkością ślimaka. Taka zabawa w uciekanie nie jest możliwa tylko z jednym typem robotów, ale to dopiero pod koniec gry. Co wcale nie znaczy, że w tym przypadku komuś chciało się napisać choć linijkę bardziej skomplikowanego kodu. Roboty te po prostu, po tym jak już Pająka wykryją, zawsze wiedzą, gdzie się chowamy.

X360
PS3
Wii
NDS
3DS
PC
WiiU
PSV