Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4XONEPSPWiiXBOXPS3X360PS2
Okładka Marvel: Ultimate Alliance (PC)

Marvel: Ultimate Alliance

Osadzona w komiksowym uniwersum Marvela gra RPG akcji, która pojawiła się pierwotnie w 2006 roku, zaś 10 lat później doczekała się odświeżonej edycji na pecety i konsole ósmej generacji.

RPG | TPP | komiksy | superbohaterowie | multiplayer | kooperacja | Marvel Comics | RPG akcji | podzielony/wspólny ekran

Okładka Marvel: Ultimate Alliance (PC)

data premiery gry:

24paź2006

PC X360 PS2 PSP XBOX

7lis2006

PS3

19lis2006

Wii

26lip2016

PS4 XONE

Marvel: Ultimate Alliance na PC, PS4 itd. to gra z gatunku action-RPG zainspirowana niezwykle popularnym komiksowym uniwersum Marvela. W założeniu podobna do serii X-Men Legends, wprowadza jednak wiele nowości, przez co jest jeszcze bardziej atrakcyjna dla wielbicieli superbohaterów. Produkcja pierwotnie ukazała się w 2006 roku, a w 2016 doczekała się lekko odświeżonej wersji (udoskonalona oprawa graficzna i lepszy interfejs) na konsole Xbox One, PlayStation 4 oraz PC-ty, gdzie sprzedawana jest w cyfrowej dystrybucji – jako samodzielny produkt, lub w zestawie z Marvel: Ultimate Alliance 2.

Fabuła

Geniusz zła, potężny Doctor Doom, stworzywszy organizację superłotrów, po raz kolejny próbuje wprowadzić w życie plan zawładnięcia światem. Bez ostrzeżenia atakuje siedzibę agencji rządowej S.H.I.E.L.D. Agent Fury, oblegany przez przeważające siły wroga, prosi o pomoc. Na wezwanie stawiają się najwięksi herosi: legendarny Kapitan Ameryka, zwinny Spider-Man, potężny nordycki bóg Thor, łowca wampirów Blade, mutant Wolverine, chodząca skała The Thing, demon zemsty Ghost Rider i wielu innych. To właśnie takim oddziałem niesamowitych wojowników kierujemy, próbując powstrzymać złoczyńców.

Mechanika

Sposób rozgrywki jest w Marvel: Ultimate Alliance na PC, PS4 itd. podobny do tego z X-Men Legends. Przed każdym etapem wybieramy – spośród wszystkich postaci – drużynę zdolną najlepiej sprostać wymaganiom. Po skompletowaniu oddziału bojowego przystępujemy do eksterminacji przeciwnika i ogólnej demolki. Na końcu każdego poziomu czeka nas walka z bossem. Środowisko jest w pełni interaktywne, co daje nam możliwość zniszczenia wielu znajdujących się wokół elementów, lub też wykorzystania ich jako broni.

System walki jest całkiem rozbudowany – dostajemy do dyspozycji szeroki zestaw ciosów, chwytów i uników, łączący się w combosy i ewoluujący wraz z postępami w grze. Bohaterowie mogą wykorzystywać w czasie rzeczywistym swoje specjalne umiejętności, np. rzut tarczą czy wystrzelenie sieci. Dzięki temu pojedynki są bardziej widowiskowe i emocjonujące.

Superbohaterowie rozwijają się podczas przygody. Autorzy odeszli od niemal tradycyjnego zwiększania atrybutów bohaterów, a zamiast tego mamy do czynienia z ulepszaniem i odblokowywaniem nowych kostiumów dla naszych herosów. W ten sposób np. Spider-Man uczy się spowijania przeciwników w kokon z pajęczyny, a Kapitan Ameryka może w pełni kontrolować kierunek i tor lotu tarczy.

W trakcie przygody odwiedzamy wiele miejsc, często znanych z historii obrazkowych, staczamy też niemało emocjonujących pojedynków (walczymy między innymi na pokładzie unoszącego się w powietrzu transportera S.H.I.E.L.D., w podmorskiej krainie Atlantis, przeżywamy także inwazję pożeracza planet Galactusa). Nie brakuje również wątku kolekcjonerskiego. Na planszach poukrywane są komiksy, a odnalezienie ich odpowiedniej liczby umożliwia rozegranie dodatkowych misji, odnoszących się do przeszłości poszczególnych bohaterów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD9

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 915 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,99 PLN

Gry podobne do Marvel: Ultimate Alliance

Klasyfikacja PEGI Marvel: Ultimate Alliance

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Marvel: Ultimate Alliance

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta graficzna 128MB (Geforce 7300 lub lepsza)
  • 8 GB HDD
  • Windows 2000/XP
Zremasterowany Marvel: Ultimate Alliance z pierwszym patchem
Zremasterowany Marvel: Ultimate Alliance z pierwszym patchem

wiadomość3 sierpnia 2016

Dziś debiutuje patch dla odświeżonej pierwszej odsłony serii Marvel: Ultimate Alliance, naprawiający m.in. problemy z dźwiękiem oraz grą sieciową. Zapowiedziano też wydanie DLC w formie darmowej aktualizacji wersji na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

Marvel: Ultimate Alliance 1 i 2 na PC to całkowita porażka
Marvel: Ultimate Alliance 1 i 2 na PC to całkowita porażka

wiadomość27 lipca 2016

Wczoraj na Steamie i PlayStation 4 ukazały się odświeżone wersje gier Marvel: Ultimate Alliance i Marvel: Ultimate Alliance 2. Niestety, mamy złe wieści dla użytkowników komputerów - w obu przypadkach porty są okropnie słabe.

Marvel: Ultimate Alliance 1 i 2 ukażą się na XOne, PS4 i PC w najbliższy wtorek
Marvel: Ultimate Alliance 1 i 2 ukażą się na XOne, PS4 i PC w najbliższy wtorek

wiadomość24 lipca 2016

26 lipca do cyfrowej dystrybucji na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz PC-tach trafią gry Marvel: Ultimate Alliance 1 i 2, które będzie można kupić osobno za 39,99 dolarów lub w pakiecie za 59,99 dolarów.

E3 2008: Marvel Ultimate Alliance 2: Fusion już oficjalnie
E3 2008: Marvel Ultimate Alliance 2: Fusion już oficjalnie

wiadomość16 lipca 2008

O kontynuacji Marvel: Ultimate Alliance mówiło się już od dawna. Niemniej jednak dopiero wczoraj podczas konferencji Sony usłyszeliśmy oficjalną zapowiedź gry Marvel Ultimate Alliance 2 opatrzonej podtytułem Fusion. Trafi ona do posiadaczy konsoli Xbox 360, PlayStation 3, Wii i Nintendo DS w pierwszym kwartale 2009 roku.

Activision zapowiada nowe gry z superbohaterami i modernizację serii Tony Hawk
Activision zapowiada nowe gry z superbohaterami i modernizację serii Tony Hawk

wiadomość8 lutego 2008

Nie przemijają dobre czasy dla fanów amerykańskich superbohaterów w wersji elektronicznej. Co prawda walkę o dominację w tym segmencie rynku Electronic Arts oddał walkowerem, niemniej jednak na ubitym polu wciąż pozostają co najmniej dwa duże koncerny – Sega i Activision. I właśnie wprost od tego drugiego mamy interesujące informacje.

PC
PS3
X360
Wii
PS2
PSP
XBOX
PS4
XONE